Навчальна інструкція із санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму. Навчальна мета: уміти здійснити стерилізацію виробів медичного призначення (табл
Навчальна мета: уміти здійснити стерилізацію виробів медичного призначення (табл. 5).
Виховна мета: усвідомити санітарно-гігієнічного значення стерилізації.
Початковий обсяг знань: знати особливості використання деяких виробів і значення окремих елементів стерилізації.
Стерилізація забезпечує загибель вегетативних і спорових форм патогенних і непатогенних мікроорганізмів, її проводять паровим, повітряним або хімічним методом. Вибір того чи іншого методу залежить від особливостей виробу.
Предмети, які стерилізують розчином, вільно розміщують у ємкості й розправляють їх (якщо виріб довгий, його укладають по спіралі), повністю занурюють у розчин, канали та порожнини також заповнюють рідиною.
Після закінчення стерилізаційної витримки виріб двічі (при стерилізації 6 % розчином пероксиду водню) або тричі (при стерилізації 1 % розчином дезоксону-1) занурюють на 5 хв у стерильну воду, кожний раз змінюючи її, потім предмет стерильним корнцангом переносять у стерильну стерилізаційну коробку, викладену стерильним простирадлом.
Розчин пероксиду водню можна використовувати протягом 7 діб з дня виготовлення за умови зберігання його в закритій ємкості в темному місці. Далі використовувати розчин можна лише після контролю вмісту активно діючої речовини. Розчин дезоксону-1 застосовують протягом однієї доби.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 553;