Навчальна інструкція із санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму. Навчальна мета: уміти приготувати початковий і робочий розчини азопіраму; здійснити постановку азопірамової реакції; визначити індикацію забруднення; виконати
Навчальна мета: уміти приготувати початковий і робочий розчини азопіраму; здійснити постановку азопірамової реакції; визначити індикацію забруднення; виконати запобіжні заходи при використанні азопіраму.
Виховна мета: усвідомити значення санітарно-протиепідемічного контролю якості передстериліза-ційного очищення виробів медичного призначення.
Початковий обсяг знань: знати загальну постановку азопірамової проби.
Оснащення:
1) амідопірину — 10 г; солянокислого аніліну — 0,15 г; спирту етилового 95 % — 100 мл;
2) 3 % розчин пероксиду водню;
3) шприци, голки, інструментарій;
4) вата, марля;
5) мензурки;
6) піпетки.
Загальна частина азопірамової проби. Проба з азопірамом за чутливістю не поступається бензидиновій і в 10 разів перевищує амідопіринову.
Після проведення азопірамової проби бензидинову та ортотолуїдинову проби відміняють.
Азопірамову пробу використовують працівники лікувально-профілактичних закладів, фахівці санітарно-епідеміологічних станцій, дезінфекційних служб.
Реактив азопірам використовують для виявлення прихованих слідів крові, які можуть залишитися на підготовлених до стерилізації медичних виробах унаслідок недостатнього очищення.
Контролю підлягають вироби, що контактують з кров'ю, ін'єкційними препаратами, ранами, слизовими оболонками.
Контроль передстерилізаційного очищення проводять санітарно-епідеміологічні станції (СЕС) та дезінфекційні служби 1 раз на квартал.
Самоконтроль у лікувально-профілактичних закладах проводять не рідше ніж 1 раз на тиждень, організовує та контролює старша медична сестра відділення.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 638;