ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ ТА ІНШИХ ВНУТРІШНЬОЛІКАРНЯНИХ ІНФЕКЦІЙ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНИХ ВТРУЧАНЬ
Велике значення в профілактиці ВЛІ мають дезінфекція та стерилізація.
У багатьох хворих на гострі вірусні гепатити В і С зараження відбувається під час виконання лікувально-діагностичних парентеральних процедур.
До групи найвищого ризику зараження включають і медичних працівників (маніпуляційні, операційні медичні сестри, лаборанти), які за своїми професійними обов'язками постійно мають контакти з кров'ю, виділеннями хворих.
Для профілактики ВЛІ в лікувально-профілактичних закладах необхідно:
1) максимально застосовувати медичний і лабораторний інструментарій одноразового використання;
2) суворо дотримуватися правил застосування, дезінфекції, передстерилізаційного очищення та стерилізації медичного і лабораторного інструментарію, обладнання багаторазового використання під час проведення процедур, пов'язаних з порушенням цілості шкіри та слизових оболонок.
Забороняється робити ін'єкції, вакцинації, внутрішньошкірні проби та інші маніпуляції кільком особам одним і тим самим шприцом, замінюючи лише голки.
Для будь-якої маніпуляції кожному хворому треба застосовувати окремий стерильний інструментарій.
Медичні та лабораторні інструменти всіх видів після кожного використання належить піддавати дезінфекції, ретельному передстерилізаційному очищенню та стерилізації згідно з галузевим стандартом 42 — 21 — 2 — 85 (Додаток № 3) і офіційними інструктивно-методичними документами.
За наказом головного лікаря у відділеннях стаціонару призначають осіб, відповідальних за проведення дезінфекції, перед стерилізаційного очищення та стерилізації медичного інструментарію.
У лікувально-профілактичних закладах повинні діяти централізовані стерилізаційні зі спеціально підготовленим персоналом для проведення передстерилізаційного очищення та стерилізації інструментарію, білизни, перев'язувального матеріалу, шприців і голок багаторазового використання.
Дезінфекції, передстерилізаційному очищенню, стерилізації підлягають вироби медичного призначення, якщо вони в процесі експлуатації контактували з кров'ю або з ін'єкційними препаратами, з поверхнями ран, слизових оболонок і могли їх пошкодити.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 637;