Роз'єднувачі

Роз'єднувач — це контактний комутаційний апарат, призначений для вимикання і вмикання електричних кіл без струмів або з незначними струмами, який для забезпечення безпеки має між контактами у відключеному положенні ізоляційний проміжок.

При ремонтних роботах роз'єднувачем створюється видимий розрив між частинами, що залишилися під напругою, і апаратами, виведеними в ремонт.

Роз'єднувачами не можна відключати струми навантаження, тому що їх контактна система не має дугогасильних пристроїв і у разі помилкового відключення струмів навантаження виникає стійка дуга, яка може привести до між фазного КЗ і нещасних випадків з обслуговуючим персоналом. Перед операцією роз'єднувачем коло повинне бути розімкнене вимикачем.

Проте для спрощення схем електроустановок допускається використовувати роз'єднувачі для виконання наступних операцій, відключення і включення нейтралей трансформаторів і заземлюючих дугогасильних реакторів за відсутності в мережі замикання на землю;

зарядного струму шин і устаткування всіх напруг (окрім батарей конденсаторів);

струму навантаження до 15 А трьохполюсними роз'єднувачами зовнішньої установки при напрузі 10 кВ і нижче.

Роз'єднувачами дозволяється також виконувати операції, якщо він надійно шунтований низькоомним паралельним колом (шиноз’єднувальним або обхідним вимикачем):

Роз'єднувачами дозволяється вимикати і вмикати незначний струм намагнічування силових трансформаторів, і зарядний струм повітряних і кабельних ліній.

Значення струму який може відключатися роз'єднувачем, залежить від його конструкції (вертикальне, горизонтальне розташування ножів), від відстані між полюсами, від номінальної напруги установки, тому допустимість такої операції встановлюється інструкціями і директивними вказівками. Порядок операцій при відключенні струму намагнічування трансформатора, також відіграє важливу роль. Наприклад, трансформатори, що мають РПН необхідно перевести в режим недозбудження, оскільки струм намагнічування різко зменшується при зменшенні індукції в магнітопроводі, яка залежить від підведеної напруги. Крім того, при відключенні ненавантаженого трансформатора необхідно заздалегідь ефективно заземлити нейтраль, якщо в нормальному режимі трансформатор працював з розземленою нейтраллю. Якщо до нейтралі трансформатора був підключений заземлюючий реактор, то заздалегідь його слід відключити.

Роз'єднувачі відіграють важливу роль в схемах електроустановок, від надійності їх роботи залежить надійність роботи всієї електроустановки, тому до них пред'являються наступні вимоги;

створення видимого розриву, електрична міцність якого відповідає максимальній імпульсній напрузі;

електродинамічна і термічна стійкість при протіканні струмів КЗ;

виключення мимовільних відключень;

чітке вмикання і вимикання за найгірших умов роботи (обмерзання, сніг, вітер).

Роз'єднувачі за числом полюсів можуть бути одно- і трьохполюсними, за родом установки – для внутрішніх і зовнішніх установок, за конструкцією – рубаючого, поворотного, пантографічного і підвісного типу. За способом установки розрізняють роз'єднувачі з вертикальним і горизонтальним розташуванням ножів.








Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 1512;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.