Короткозамикачі і відокремлювачі
Короткозамикач – це контактний комутаційний апарат, призначений для швидкого створення штучного КЗ в електричному колі.
Короткозамикачі застосовуються в спрощених схемах підстанцій для того, щоб забезпечити відключення пошкодженого трансформатора після створення штучного КЗ дією релейного захисту живильної лінії.
В установках 35 кВ застосовують два полюси короткозамикача, при спрацьовуванні яких створюється штучне двофазне КЗ. В установках із заземленою нейтраллю (110 кВ і вище) застосовується один полюс короткозамикача. За конструкцією короткозамикач є по суті роз'єднувачем. Різниця полягає в тому, що привід короткозамикача має пружину, яка забезпечує включення заземленого ножа на нерухомий контакт, що знаходиться під напругою. Імпульс для роботи приводу подається від релейного захисту. Відключення виконується вручну. При включенні короткозамикача щоб уникнути виникнення дуги і пошкодження апарату необхідно забезпечити велику швидкість руху ножа. В існуючих конструкціях час включення короткозамикача складає 0.12 — 0.25 с.
Відокремлювач також зовні не відрізняється від роз'єднувача, але у нього є пружинний привід для відключення. Включення відокремлювача виконується вручну. Відокремлювачі, так само як і роз'єднувачі, можуть мати заземлюючі ножі з однієї або двох сторін. Недоліком існуючих конструкцій відокремлювачів є досить великий час відключення (0.4-0.5 с). Відокремлювачі можуть вимикати коло без струму, або струм намагнічування трансформатора.
Відокремлювані і короткозамикачі відкритої конструкції не досить надійно працюють в умовах поганої погоди (мороз, ожеледь). Мають місце їх відмови в умовах експлуатації. Замість відкритих конструкцій розроблені аналогічні за функціями апарати з контактною системою розташованою в закритій камері, наповненій елегазом.
Останнім часом Норми технологічного проектування підстанцій не рекомендують застосовувати короткозамикачі і відокремлювачі.
Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 2057;