Роз'єднувачі для зовнішньої установки
Роз'єднувачі, встановлювані у відкритих розподільних установках, повинні мати відповідну ізоляцію і надійно виконувати свої функції в несприятливих умовах навколишнього середовища,
Свого часу широко застосовувалися роз'єднувачі рубаючого типу. Недоліком їх є великі габарити при відключеному положенні ножа. Так, роз'єднувач РОН(З) -500/2000 при піднятому ножі має висоту 9.8 м. Для зменшення зусилля, необхідного для підняття ножа, а також зменшення габаритів по висоті ніж роз'єднувача роблять з двох частин.
Роз'єднувачі горизонтально-поворотного типу випускаються на напругу 10 – 750 кВ. Широке застосування цих роз'єднувачів пояснюється значно меншими габаритами і простішим механізмом управління. У цих роз'єднувачів головний ніж також складається з двох частин, але вони переміщаються в горизонтальній площині при повороті колонок ізоляторів, на яких закріплені. Один полюс є ведучим, до нього приєднаний привід. Рух до двох інших полюсів (відомих) передається тягою. Роз'єднувачі можуть мати один або два заземлюючих ножі. Контактна частина роз'єднувача складається з ламелей, укріплених на кінці одного ножа, і контактної поверхні на кінці іншого ножа. При включенні ніж входить між ламелями. Тиск в контакті створюється пружинами.
У горизонтально-поворотних роз'єднувачах при відключенні ніж наче «ламається» на дві частини, тому значно полегшується робота приводу у разі обмерзання контактів.
Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 723;