Виробництві електроенергії

Навантаження електричної системи складається з:

1. Навантаження споживачів, приєднаних до системи;

2. Потужності обміну із сусідніми системами (залежно від умов може змінювати напрямок);

3. Потужності власних потреб електростанцій;

4. Втрат потужності в мережах.

Рис. 2.8 – Графік навантаження системи    
У загальному випадку споживання енергії й електричне навантаження нерівномірні, як протягом доби, так і протягом тижня, місяця, року. Як правило, добовий графік має два максимуми: денний – приблизно 9-11 годин і вечірній – приблизно 17-20 годин. Коефіцієнт нерівномірності навантаження ( ) становить 0.5-0.8 і коефіцієнт заповнення ( ; ) дорівнює 0.7 – 0.9. У добовому графіку розрізняють базову частину, що відповідає навантаженню Р≤Рмін і змінну, коли Pмін≤Р≤Рдн.мін

Навантаження електричної системи повинне бути розподілене між електростанціями. Покриття базової частини добового графіка покладають:

1. На АЕС, регулювання потужності яких важке;

2. На ТЕЦ, максимальна економічність яких має місце, коли електрична потужність відповідає тепловому споживанню (мінімальний пропуск пари на ступені низького тиску й у конденсатор);

Рис. 2.9 – Добовий графік навантаження системи і заповнення його електростанціями
3. На ГЕС у розмірі, що відповідає мінімальному пропуску води, необхідному по санітарним нормам й умовам судноплавства. Під час водопілля також доцільна робота ГЕС у базовому режимі, щоб не скидати надлишок води даремно.

Покриття пікової частини графіка покладають на ГЕС і ГАЕС. Інша частина графіка, частково вирівняна навантаженням ГАЕС при роботі їх у насосному режимі, може бути покрита КЕС, робота яких найбільш економічна при даному навантаженні.

Чим більш нерівномірний графік навантаження, тим більша потужність ГЕС і ГАЕС необхідна, щоб забезпечити економічну роботу КЕС, без відключення агрегатів або різкого зниження їхнього навантаження в нічні години, а також у вихідні і святкові дні.

Режими роботи електростанцій, об’єднаних в електричну систему, визначаються диспетчерським управлінням системи з тим, щоб отримати найбільший економічний результат по системі в цілому.








Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 881;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.