Страхові фірми
Однією з могутніх ланок інфраструктури сучасної ринкової економіки є страхові фірми.
За розмірами операцій і активів вони поступаються лише банківським фірмам.
Страхові фірми - це акціонерні, приватні і державні організації, які страхують населення, майно, комерційні операції,
Розділ 5. Формування ринкового середовища в національній економіці України
практично все, що пов 'язано з людською діяльністю. Але страхуванням діяльність цих фірм не обмежується. Вони займаються також ощадною справою і підприємництвом. Так, мобілізовані ними кошти населення вони направляють у кредитні операції, надходження від яких складає більшу частину їхнього прибутку.
Наприклад, страхові фірми Англії і США покривають більш як 50 % потреби промисловості цих країн у довгострокових кредитах. Вони також вкладають гроші безпосередньо у великі і найбільш прибуткові компанії, володіють великими пакетами високоприбуткових заставних паперів під нерухоме майно, купують облігації державних позик.
У результаті ощадної, фінансової, кредитної, інвестиційної діяльності страхові компанії здійснюють величезний позитивний вплив на функціонування ринкової економіки, тим самим сприяють підвищенню ефективності економічного життя країн.
У наших умовах цей високоефективний елемент ринкової інфраструктури поки що не діє. Страхова оправа, монополізована державою, виконує лише функцію акумуляції вільних коштів населення, що значно обмежує її вплив на економічну систему. Альтернативні страхові структури лише зароджуються. Отже, ефект від них - в далекому майбутньому, що істотно вплине і на процес розвитку ринкової економіки в Україні. Аукціон
Однією з організаційних форм спеціалізованої інфраструктури ринку є аукціонна торгівля.
Аукціон -різновид періодичних відкритих публічних торгів, де продаються товари відповідної номенклатури: предмети мистецтва, антикваріат, хутро - тобто товари, які відрізняються індивідуальними властивостями і не можуть взаємо-замінюватися.
Є два способи проведення аукціонів: А) аукціон на підвищення цін; Б) аукціон на зниження цін.
Тема 5.2. Ринкова інфраструктура в національній економіці
На першому товар купує той, хто дає найвищу ціну. На другому — спочатку встановлюється штучно завищена ціна, яка поступово знижується. Купує товар той, хто перший зупинить зниження ціни. Аукціони можуть бути примусовими та добровільними. Примусові аукціони проводяться судовою владою з метою стягнення боргів з неплатильників, а також різними державними і приватними організаціями для реалізації конфіскованих вантажів, заставленого і не викупленого в строк майна, незапитаних і неоплачених товарів.
Добровільні аукціони організовуються за ініціативою власників товарів або майна, що продаються з метою найбільш вигідної їх реалізації.
Для проведення аукціонів існують спеціальні фірми, які працюють головним чином на комісійних засадах. Аукціони організовують також брокерські фірми і асоціації. Аудит
Аудит — це комплексна ревізія фінансово-господарської діяльності підприємницької фірми кваліфікованими спеціалістами (аудиторами), яка дозволяє оцінити можливості фірми у бізнесі. Аудиторські перевірки можуть проводитися за рішенням органів влади і управління, за ініціативою самої фірми або її засновників.
У всіх випадках аудит носить характер незалежної експертизи. Дані такої експертизи використовуються як важливий фактологічний матеріал.
У розвинутих країнах інститут аудиту існує вже понад 150 років. Усі солідні компанії за власні кошти наймають аудиторів для перевірки своєї фінансової звітності. їх висновки є своєрідною візитною карткою підприємства, гарантією його надійності. Розвиток аудиту за кордоном створює благополуччя не тільки для підприємств, але і для населення. Знаючи фінансове становище фірм, громадяни можуть надійно і вигідно вкласти свої грошові заощадження.
Розділ5. Формування ринкового середовища в національній економіці України
Запитання для самоконтролю
1. У чому полягають особливості формування ринкового середовища у трансформаційних національних економіках?
2. Яка роль і місце ринкової інфраструктури в національній економіці?
3. Сутність загальної та спеціалізованої ринкової інфраструктури, їх функції та завдання на шляху розвитку.
4. Елементи загальної ринкової інфраструктури та їх характеристика.
5. Поясність, як загальна ринкова інфраструктура сприяє становленню національного ринку у державі.
6. Шляхи розвитку загальної ринкової інфраструктури в національній економіці.
7. Законодавство України про розвиток підсистем загальної , ринкової інфраструктури.
8. Характеристика спеціалізованої ринкової інфраструктури: поелементний аналіз.
9. Функції та напрями розвитку спеціалізованої ринкової інфраструктури.
10. Законодавство України про перспективні напрями розвитку спеціалізованої ринкової інфраструктури.
11. Що розуміють під фінансовою системою? З яких елементів вона складається?
12. На які процеси господарського життя країни може вшивати фінансова система України?
13. Які напрями фінансової політики визначені в Україні?
Розділ 6.
Зовнішньоекономічна національна стратегія
розвитку
Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 712;