Підприємство як суб’єкт ринку.

ТЕМА 6. Теорія граничних продуктів мікроекономічна модель

 

План

1. Підприємство як субєкт ринку

4. Теорія виробництва. Поняття виробничої функції

3. Виробнича функція з одним змінним фактором

4. Двофакторна виробнича функція. Ізокванта. Заміна факторів виробництва

 


Розглянувши поведінку споживачів і закономір­ності формування ринкового попиту на готову продукцію, ми переходимо до дослідження поведінки фірм–виробників і формування ринкового пропонування.

Підприємство як суб’єкт ринку.

Фірма представляє собою ринково-виробничу систему, оскільки одночасно

Основними організаційно-правовими формами фірм є: індивідуальна підприємницька фірма, партнерство та корпорація(АТ) (с.129 ост. абз.-130 1-й-4-й абз.). Кожна з них має свої переваги і недоліки. В мікроекономіці не приймають до уваги різноманітність форм, розмірів і функцій фірм.

Узагальненим поняттям фірма об’єднують всі підприємства і організації.

Модель поведінки фірми будується за загальними правилами мікроекономічного моделювання.

Мета (goal, targe) фірми – одержання максимальної величини прибутку (profit) за даний період.

Обмеженнями (limitations, restriction) виступають продуктивність факторів ви­рибництва (productivity factors оf production), витрати виробництва (charges оf production), ціна продукції (price of product) та попит (demand for product) на неї.

Вибір рішення (selection of decision) щодо обсягу випуску продукції залежить від ринкової структури, в якій господарює фірма.

Модель фірми ґрунтується на припущенні раціональності її поведінки. Головна мета власника – максимізація вигоди у вигляді суми прибутку за певний період – визначає всі рішення фірми відносно того, що, як і для кого виробляти.

В загальному виразі сума прибутку за даний період визначається як різниця між виручкою (receipts) від реалізації продукції (сукупним виторгом) і витратами її виробництва. EP=TR-TC

Обчислення сукупного виторгу не викликає труднощів, – треба помножити ціну одиниці продукції на кількість проданої продукції.

TR=P*Q

Але визначення сукупних витрат пов’язане зі значними теоретичними і практичними проблемами. В залежності від того, що відносять до витрат виробництва теоретики і практики, величина їх буде значно відрізнятись, отже, різною буде і величина прибутку фірми.

 








Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 786;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.