Схема з несиметричним навантаженням трансформатора
|
На рис. 2.3, б зображена схема випрямляча з чотирма секціями вторинної обмотки трансформатора, яка використовує розглянутий принцип. Вона містить джерело живлення u1 змінного струму, тяговий трансформатор Т, контактори 1–8, однофазний мостовий комутатор, який з’єднаний з розділовими діодами, і навантаження. Діоди у плечах комутатора можуть бути з’єднані послідовно, якщо максимальна напруга на вторинній обмотці перевищує допустиму для одного діода.
|
Для переходу на більш високий рівень вихідної напруги треба ввімкнути сусідній контактор з більшим номером у співвідношенні до тих, які були ввімкнені раніше, наприклад 6, якщо раніше були ввімкнені 4 і 5. Тоді деякий невеликий час ввімкнені одночасно три контактори: 4, 5 і 6. Короткого замикання секції W3 при цьому не виникає, тому що в контурі W3 – 4 – VD4 – VD3 – 6 один з розділових діодів буде закритим. Безпосередньо слідом за цим вимикається контактор з найменшим номером, у даному прикладі 4. Інтервал часу, коли ввімкнені три контактори, повинен бути достатнім для того, щоб перекрити можливий розкид часів увімкнення і вимкнення контакторів та запобігти можливості вимкнення контактора 4 раніше, ніж буде ввімкнений контактор 6.
Для переходу на більш низький рівень вихідної напруги виконується зворотний цикл перемикання. Пара розділових діодів використовується також як один з послідовних діодів в плечі основного комутатора. Основні недоліки цієї схеми обумовлені проміжними ступенями вихідної напруги, коли вона в різні півперіоди неоднакова.
По-перше, при цьому зростають пульсації вихідного струму, оскільки вихідна напруга містить додаткову складову пульсацій з низькою частотою джерела живлення. Дійсно, напругу, яка наведена на рис. 2.3, в жирною лінією, можна розглядати як суму двох складових. Перша складова наведена на рис. 2.3, в пунктирною лінією і має в півперіоди однакову амплітуду, яка дорівнює середній з двох амплітуд фактичної напруги. Вона пульсує з подвійною частотою джерела. Друга складова дорівнює різниці між фактичною напругою і першою складовою. В перший півперіод вона позитивна, а в другий – негативна, тобто має частоту джерела і тому важче згладжується.
По-друге, в сусідні півперіоди вторинна обмотка створює неоднакову намагнічувальну силу НС для осердя трансформатора, оскільки однаковий струм навантаження протікає по секціях з різним числом витків (рис. 2.3, г). Як наслідок, створюється постійна складова F0 намагнічувальної сили F, яка не врівноважена намагнічувальною силою первинної обмотки, тому що постійне магнітне поле не спричиняє в ній ніякої ЕРС. Вона насичує осердя, що призводить до зниження індуктивності намагнічувальної гілки в еквівалентній схемі трансформатора та росту намагнічувального струму і втрат енергії.
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 957;