Інвентаризація майна, коштів і фінансових зобов'язань
Для забезпечення достовірності даних річної фінансової звітності підприємства зобов’язані, перед її складанням, провести річну інвентаризацію активів і зобов'язань, під час якої фактично перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, технічний стан і реальність оцінки.
Організація, техніка й документальне оформлення проведення інвентаризації встановлені Інструкцією по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, біологічних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994р. № 69, з наступними змінами та доповненнями.
Відповідальність за організацію інвентаризації несе керівник підприємства. Для проведення інвентаризації за розпорядженням керівника підприємства створюється інвентаризаційна комісія із залученням фахівців. У розпорядженні зазначається склад комісії, обсяг інвентаризації, порядок, початок і закінчення роботи.
Матеріали інвентаризації (інвентаризаційні відомості, акти, описи, пояснювальні записки) розглядає керівник (власник) підприємства, який приймає рішення щодо затвердження результатів інвентаризації, яке оформлюється наказом.
Об’єкти і періодичність проведення інвентаризації визначаються власником (керівником) підприємства, крім випадків, коли її проведення є обов’язковим згідно законодавством, а саме:
- перед складанням річної фінансової звітності;
- при зміні матеріально-відповідальних осіб;
- в разі виявлення фактів крадіжки, навмисного зіпсування цінностей;
- за рішенням судових органів тощо.
Граничний термін подання результатів інвентаризації в бухгалтерії підприємства не пізніше 20 грудня. Це дає можливість бухгалтерам своєчасно опрацювати її результати та відображувати їх у системі рахунків бухгалтерського обліку, провести в регістрах обліку й включити в фінансову звітність (Балансі і Звіті про фінансові результати).
Контрольні питання для самоперевірки знань
1. Загальні положення Закону „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”.
2. Мета фінансової звітності.
3. Загальні вимоги, що пред’являються до фінансової звітності.
4. Мета фінансової звітності та її якісні характеристики.
5. Валюта фінансової звітності і основні принципи підготовки фінансової звітності.
6. Склад та елементи фінансової звітності.
7. Державне регулювання фінансової звітності в Україні.
8. Якісні характеристики фінансової звітності.
9. Інформація, яка підлягає розкриттю у примітках до фінансової звітності.
10. Порядок подання та оприлюднення фінансової звітності.
11. Поняття про звітний період та контроль за додержанням законодавства про фінансову звітність.
12. Розкриття інформації у фінансовій звітності.
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 839;