Орієнтування та порядок руху по азимуту. Рух по азимуту вдень 4-6 кілометрів.
Впевнене дотримання вказаного маршруту без втрати часу на зупинки для визначення напрямку руху багато в чому залежить від якості підготовки до орієнтування. Основною задачею при цьому є попереднє вивчення умов орієнтування по маршруту руху та своєчасна підготовка даних для контролю правильності руху. Підготовка до орієнтування включає в себе, в залежності від умов, повністю або частково наступні заходи:
- вивчення та уточнення маршруту руху;
- вивчення протяжності маршруту;
- поділ маршруту на окремі ділянки;
- розрахунок часу на його проходження;
- визначення азимутів руху.
Рух за азимутами використовується в місцевості, що бідна на орієнтири, а також, при діях поза дорогами вночі та в умовах поганої видимості, коли порівняння карти з місцевістю не забезпечує впевнений вихід в заданий пункт.
Також, рух за азимутами використовують командири невеликих підрозділів за відсутності в них карт. Дані, що необхідні для руху по азимутам, готуються по карті або фотознімкам.
Підготовка даних для руху по азимуту включає:
- вибір маршруту та орієнтирів коло нього;
- визначення магнітних азимутів та відстаней по кожній ділянці;
- оформлення цих даних у формі, доступній для користування.
Обрис маршруту та кількість вибраних орієнтирів залежить від характеру місцевості, завдання та умов руху. Головна вимога до маршруту полягає в тому, щоб він забезпечував швидкий, а в бойових умовах, і прихований вихід у район. Тому, бажано, щоб він проходив по доступним для руху ділянкам, був закритий від наземного та повітряного спостереження противника та мав достатню кількість орієнтирів для контролю правильності руху. Якщо дозволяє місцевість, то точки поворотів маршруту належить вибирати біля таких орієнтирів, на котрі можна впевнено вийти, навіть у тому випадку, коли напрямок руху витримується недостатньо точно. Такими орієнтирами можуть бути точки пересічення лінійних об'єктів або характерні деталі площинних об'єктів, що знаходяться поблизу прямої, що поєднують вихідну та кінцеву точки маршруту (пересічення просіки з електролінією, стик доріг та т.п.) Напрямок руху по компасу не може бути витриманий ідеально, а іноді, навіть при невеликому відхиленні, можна пройти мимо орієнтира та не помітити його. Щоб цього не трапилось, в ряді випадків бажано виходити не прямо на орієнтир, а спочатку - на попередньо вибрану допоміжну точку, що знаходиться поблизу, а вже від неї - до орієнтиру.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1213;