Поділення маркетингу за різними ознаками

За більшу ніж 100-річну історію свого існування маркетинг розширював сфери свого застосування, цілі діяльності. Змінювалось також місце і значення маркетингу у системі управління підприємства, органів влади та суспільстві в цілому.

На рис. 2.1 зображена класифікація видів маркетингу

З точки зору значення для суспільства може існувати чотири альтернативні цілі маркетингу:

- Максимізація споживання

- Максимізація ступеню задоволення потреб споживачів

- Максимізація якості життя

Поєднати одночасно усі чотири цілі неможливо, потрібно визначити основу, яку обирає структура, що реалізує маркетингову діяльність.

У разі спрямованості дії на максимізацію споживання виробники збільшують виробництво, зменшують витрати, знижують ціни, виготовляють продукцію великими партіями. Ця стратегія може доповнюватися масовою рекламою, стимулювання збуту та іншими акціями.

Якщо ціллю виробника є максимізація задоволення потреб, то вже більш важливим є не збільшення виробництва, а покращення якості продукції, розуміння запитів окремих груп споживачів. Це обов’язково призводить до збільшення витрат виробника і збільшення цін.

Різні ситуації на ринку потребують різної спрямованості маркетингової дії.

Конверсійний маркетинг. Основна мета його – створити попит. Покупці негативно ставляться до товарів фірми, віддають перевагу іншім. Треба змінити їх точку зору на іншу. Для його реалізації застосовують комунікаційну політику.

Стимулюючий маркетинг. Основна мета його – стимулювати попит, який відсутний. Заходи, що реалізують програму цього виду маркетингу: ознайомлення споживачів із можливостями товару, стимулювання попиту, встановлення таких зв’язків із споживачами.

Синхромаркетинг – спрямований на регулювання попиту при його коливаннях. Для цього використовуються цінові знижки, реклама.

Підтримуючий маркетинг. Основна мета його – підтримати задовільний попит. Інструменти маркетингу при цьому: заходи цінової політики, стимулювання постійних покупців, рекламні акції.

Розвиваючий маркетинг – ставить завдання перетворити потенційний попит на реальний. Реалізується у вигляді створення нових якісних товарів, пошук шляхів використання знайомих товарів для задоволення потреб споживачів.

Ремаркетинг. Основна мета його – відновити попит, що знизився. У цьому випадку ведеться пошук нових ринків (сегментів ринку), модернізація товару, надання йому вигляду нового.

Демаркетинг спрямований на зменшення надмірного попиту. Програма реалізується через підвищення ціни, скорочення або припинення реклами, продаж ліцензій на право виробництва товарів.

Протидіючий маркетинг. Основна мета – звести нанівець попит, який суперечить інтересам суспільства. Підприємства припиняють випуск продукції. А засоби масової інформації проводять активні пропагандистські компанії проти бажання мати продукт (наприклад, компанії проти паління, вживання наркотиків).

 

Рис. 2.1 Конверсійний маркетинг

 

Рис. 2.2. Стимулюючий маркетинг і ремаркетинг

 

Рис. 2.3. Демаркетинг і протидіючий маркетинг

 

Рис. 2.4 Синхромаркетинг, підтримуючий маркетинг та розвиваючий маркетинг

 

 

 

Рис. 2.5 Сутність пробного маркетингу








Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 743;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.