Особливості гасіння пожеж і загорянь у сільському господарстві
При виникненні пожежі у тваринницьких приміщеннях вогнем охоплюється солом'яна підстилка, корму і спаленні конструкції перекриття, причому вогонь дуже швидко поширюється по всьому приміщенню. Протягом 25—30 хв вогнем може бути охоплене все приміщення. Досить 15—20 хв із моменту виникнення пожежі, щоб усе приміщення заповнилося димом, що має високу температуру.
Загибель тварин може наступити від ядухи (концентрація кисню не перевищує 16 %), отруєння від окису вуглецю (0,4—0,5 %) і вуглекислого газу (12 %). При гасінні пожежі необхідно враховувати це і вживати заходів до евакуації тварин.
Евакуація тварин проходить успішно, якщо вона почата до появи у тваринні занепокоєння і страху. Виводити коней найкраще за допомогою приводів, закриваючи при цьому їм голову й очі попоною, мішковиною, тілогрійкою. Корови і быки поводяться більш спокійно в умовах пожежі, але, з огляду на їхню повільність, варто застосовувати фізичну силу. При цьому потрібно стежити, щоб у двер тварини не збивалися в купу і не утворювали пробку.
Молодняк (лошата, телята) і дрібна худоба (кози, вівці) особливо полохливі, тому що в них дуже розвитий стадний інстинкт. Звичайно їх евакуюють вигоном. При евакуації овець і кіз вирішальне значення має висновок ватажка, після чого можна виганяти інших.
Птаха, поросят, кроликів, як правило, виносять на руках у мішках або кошиках. Великих свиней витягають за йоги і вуха. При цьому потрібно побоюватися повернення тварин у палаюче приміщення.
Гасять пожежу водою, піском, землею, снігом. Не можна гасити водою палаючий бензин, гас, олії, а також запалилися двигуни внутрішнього згоряння. У цьому випадку полум'я варто гасити вогнегасником, закидати піском, накривати брезентом або повстяною повстиною. Струмінь піни з вогнегасника варто направляти на підставу полум'я, тобто безпосередньо на палаючий предмет або речовину.
У випадку загоряння проводів їх варто швидко знеструмити — виключити рубильник. Якщо це неможливо, потрібно надягти гумові рукавички, устати на гумовий коврик і сокирою або "лопатою із сухою дерев'яною ручкою перерубати проводу по одному перед місця загоряння. Проводи, що зайняли, електродвигуни гасять тільки углекислотным вогнегасником або застосовують улекислотный або порошковий вогнегасники.
Гасіння пожеж сільськогосподарських культур на корені, у смугах, скиртах, на струмах також має свої особливості. При збиранні врожаю в постійній готовності повинні бути первинні засоби пожежегасіння, пожежна техніка і сільськогосподарська техніка, пристосована для гасіння пожежі. При цій техніці організується цілодобове чергування членів ПСО або ДПД. Невеликі пожежі хліба на корені при швидкості вітру не більш 3 м/с можна гасити підручними засобами — захльостувати вогонь швабрами, лопатами, вологою повстю, а також змочувати водою, піною з вогнегасників. Якщо є комбайни або жниварки, варто влаштовувати прокіс перед пожежі. При поширенні вогню або значному вітрі вогнище пожежі необхідно оборати. Ефективною перешкодою для поширення вогню є поорані смуги шириною 10— 15 м. Уздовж поораної смуги в залежності від сили вітру розставляють людей з лопатами, граблями, вилами, мітлами. Вони гасять іскри і палаючі шматки соломи, засипаючи їх землею, затоптуючи і замітаючи. У випадку горіння сіна, соломи необхідно накрити непалаючі скирти брезентом і виставити біля них постових із засобами гасіння; одночасно з гасінням палаючу скирту розрізають, розтаскують і заливають водою. Для зачорніння палаючої скирти і захисту непалаючих скирт застосовуються распыленные струменя.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1364;