Заходи безпеки при монтажі кабельних ліній

Риття траншеї для прокладки кабелів дозволяється тільки після одержання керівником робіт письмового дозволу від організації, що експлуатує підземні комунікації (кабелі, газопроводи й т.п.) траси, що перебувають у районі проходження кабелю, що знову прокладається. Накресленні траси кабелю точно вказують усі пересічні підземні комунікації, місця перетинань повинні бути позначені й зазначені виконавцем робіт у натурі на місцевості.

Пересічні підземні комунікації дозволяється розкривати приритті траншеї тільки в присутності виконавця робіт або майстра. Розкриття пересічних діючих кабельних ліній допускається виконувати тільки в присутності спостерігаючої організації, що експлуатує діючу лінію. Спостерігач зобов'язаний припинити роботу, якщо він порахушує її виконання небезпечним для працюючих.

Земляні роботи на ділянках траси, де відсутні підземні комунікації, проводяться механізованим способом. У безпосередній близькості від діючих підземних комунікацій ґрунт розробляють вручну лопатами без різких ударів. При цьому забороняється застосовувати ударні інструменти (ломи, кирки, клини й пневматичні інструменти).

Приритті траншей враховують припустимі укоси для відповідних ґрунтів і внеобхідних випадках надійно розкріплюють стінки траншей і котлованів від обвалення. Ґрунт, що виймається із траншеї, розміщують не ближче 0,5 м від брівки траншеї або, котловану по однусторону. По іншу сторону розміщають матеріал дорожнього покриття. Приритті траншеї стежать за тим, щоб на укосах ґрунту незалишалися"козирки" і камені.

Механізми, лебідки, кабельні барабани й інші вантажі дозволяється розміщати тільки за межами призмиприродного обвалення ґрунту, при цьому відстань від краю траншеї до вантажів повинне бути неменше глибини траншеї. Якщо цього виконати не можна, то стінки повинні бути розкріплені.

Перед початком перекочування барабана або розмотування кабелю необхідно вилучити з щік барабана цвяхи й вжити заходів по запобіганню захоплення одягу робітників виступаючими частинами барабана. Необхідно також перед початком перекочування міцно закріпити кінець кабелю.

Розмотування кабелю дозволяється робити тільки при наявності пристосування для пригальмовування барабана. Допускається для цієї мети застосовувати дошку. Кабельний барабан з розгортальним валом (віссю) повинен бути встановлений на домкратах або спеціальному візку. Особливау вагуа слід звернути на стійке, міцне положення домкратів у вертикальному положенні.

При необхідності прогріву кабелю перед прокладанням, який допускається застосовувати напруга не вище 250 В. При напрузі вище 42 В броня й оболонка кабелю, а також усі металеві корпуси апаратів, приміняемих при прогріві, повинні бути заземлені. При розмотуванні кабелю лебідкою по роликах, а також і при розкочуванні вручну на поворотах траси встановлюють кутові ролики. Підтримувати кабель на поворотах траси вручну забороняється. Не дозволяється також при, розкочуванню кабелю ставити робітників у середини ікутів повороту траси. При прокладці кабелю по складній трасі із проміжними колодязями або камерами для робітників, що перебувають у колодязі й камерах, повинна бути забезпечена подача команд через зв'язкових. При механізованіммеханізованому протяганні кабелю особливу увагу слід обертати на зачалювання кінця кабелю до троса лебідки або тягнучого механізму - воно повинне бути надійним і недопускати зриву кабелю під частяжіння.

Наприкінці розмотування барабана, коли на ньому залишається кілька витків, необхідно пригальмувати барабан щоб уникнути удару кінцем кабелю. При протяганні кабелю усередині приміщень через проріз у стіні робітники повинні бути поставлені по обидві сторони прорізу. При затягуванні кабелю в трубопровід ипотрібно додержуватись обережності проти затягування в трубу руки або одягуро бітника разом з кабелем. Підтримувати кабель перед прорізом або трубою випливає не ближче чому за 1 м. Прокладку кабелю на висоті слід робити з лісів, риштовання або вишок з поруччям, висотою неменш1 м бортові дошки, що мають, висотою неменш150 мм.

При роботі в кабельних колодязях, тунелях і кіл лекторах необхідно дотримувати особливих запобіжного заходів : перед початком роботи повинне бути перевірена відсутністьгорючихі душливих газів, при цьому перевірка відкритим вогнем забороняється; відкритий люк колодязяобгороджуютьабо встановлюютьблизьконього попереджувальний знак; розігрівати вколодязімастику, припій або розпалювати паяльну лампу забороняється,усіці операції слід робити тільки зовні; розплавлений припій і розігріту мастику слідопускатив колодязь у закритих каструлях або ковшах, що прикріплюються до сталевого троса накарабіні.

Якщоувідкритого люка колодязя чергує монтер зіскладубригади, то вколодязідозволяється працювати одній людині, якщо він має кваліфікацію не нижче III групи.

У тунелях і, колекторах після перевірки відсутності газів дозволяється придотриманнізаходівпожежноїбезпеки розпалювати паяльні лампи й жаровні, розігрівати припій. Розігрів кабельної мастики слідробитипоза приміщенням. Під час роботи повинні бути відкрито два люки або двоє дверей так, щоб працюючіперебувалиміж ними.

Дляосвітленнямісця роботи в колодязях, а також у тунелях і колекторах при, недостатностіпостійного освітленнязастосовують переносні лампи 12 В або акумуляторні ліхтарі.

Примонтажікабельних закладень із застосуваннямлаківіэпоксидногокомпаунда потрібно додержуватись інструкцією, що передбачає,захистпроти токсичності цих матеріалів.

Примонтажікабельних закладень із застосуванням мастики розігрів їїроблятьу спеціальних каструлях із кришкою й носиком для зливу. Температуру мастики прирозігрівіконтролюють по термометру. Температуру повиненвизначитий указатикерівникробіт (виконроб, майстер). Мастику не можна доводити до кипіння. Забороняєтьсяробитирозігрів мастики в закритій банці. Улітку банкуз мастикою злегка підігрівають, попередньо знявши кришку, до текучогостануй переливають обережно в каструлю.

Припідігрівікабельної мастики й припою в холоднупоруроку перемішуванняроблятьпідігрітим сталевим прутком або, ложкою щоб уникнути влучення вогкості,здатноївикликатирозбрискування припою або мастики. Каструлю з підігрітою мастикою забороняється передавати з рук у руки. При передачі каструлю слід ставити на землю й брати тільки із землі.

Працювати з розігрітою мастикою або припоєм потрібноу рукавицях ізапобіжнихокулярах.

При роботі з епоксиднимкомпаундомта затверджувачами слід уникати їхнього зіткнення зі шкірою до повного затвердіння. Необхідно при роботі користуватися спецодягом ізапобіжнимизасобами: халатом, бавовняною шапочкою, окулярами й медичними гумовими рукавичками. Бажано застосовувати поліетиленові рукавички з бязевоюпідбивкою.

Епоксиднийкомпаундабо затверджувачзмивають гарячою водою з милом, після чого це місце шкіри змазують жирною маззю наосновіланоліну, вазеліну або касторовогомасла.

Дозволяється очищати шкіру ацетоном. Застосовувати бензол, толуол,четирьоххлористийвуглець і інші токсичні розчинники забороняється.

Очищенняінструментароблятьацетоном. Поблизу робіт зепоксиднимкомпаундомзабороняється зберігати й вживатиїжу, а такожкурити.








Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1596;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.