Класифікація електричних провідників.
Кабельний виріб (ГОСТ 15845) - електричний виріб, призначений для передачі по ньому електричної енергії, електричних сигналів інформації або, що служить для виготовлення обмоток електричних пристроїв, що відрізняється гнучкістю.
Неізольовані проводи - призначені в основному для використання при будівництві повітряних ліній електропередач. Проводи виготовляються з міді, алюмінію, а також комбінованими (сталевий сердечник, поверх якого накладається один або декілька витків алюмінієвого дроту).
Силові кабелі - призначені для передачі і розподілу електричної енергії. Кабелі випускаються з мідними і алюмінієвими жилами, з ізоляцією з поліхлорвінілового пластикату, поліетилену, гуми. Діапазон напруг силових кабелів - від 660 В до 500 кВ. Кабелі мають свинцеві, алюмінієві або пластмасові оболонки.
Кабелі зв'язку призначені для передачі сигналів зв'язку й інформації. Кабелі мають мідні жили і паперову або пластмасову ізоляцію. У якості пластмас використовуються поліетилен, поліхлорвініловий пластикат, полістирол. Кабелі мають свинцеві, алюмінієві, сталеві, пластмасові або металево-пластмасові оболонки. Кабелі зв'язку поділяються на високочастотні і низькочастотні.
Контрольні кабелі - призначені для живлення приладів, апаратів й інших електротехнічних пристроїв і використовуються з метою контролю. Контрольні кабелі мають струмопровідні жили з міді, біметалу алюміній-мідь, алюмінію. Ізоляція - в основному з поліетилену і поліхлорвінілового пластикату. Використовується також і гумова ізоляція. Число жил - від 4 до 37, переріз - від 0.75 до 10 мм2.
Кабелі керування - використовуються з метою дистанційного керування і мають мідні жили. У якості ізоляції використовується поліетилен, поліхлорвініловий пластикат, фторопласт, гума. Число жил - від трьох до ста восьми. Усі або окремі жили, що проводять струм, можуть бути екранованими. Оболонки кабелів - пластмасові. Поверх оболонки може накладатися панцирна броня зі сталевих дротиків. Кабелі керування можуть мати круглу або плоску форму (стрічкові кабелі).
Монтажні проводи використовуються для виконання групових з'єднань у різноманітних схемах. Струмопроводні жили мідні, у тому числі з покриттям зі срібла, нікелю і олова; ізоляція - поліетилен, поліхлорвініловий пластикат, фторопласт.
Установочні проводи призначені для розподілу електричної енергії в силових і освітлювальних мережах на відкритому повітрі й усередині приміщень, у тому числі для схованої прокладки під штукатуркою, для виводів електродвигунів і живлення різноманітної переносної апаратури і приладів. Проводи випускаються одно- і багатожильними (до 30) і, в основному, розраховані на напругу до 3 кВ. Установочні проводи виготовляються з жилами з алюмінію і міді. Ізоляція - поліхлорвініловий пластикат, поліетилен, гума, азбест, скловолокно, гумосклотканина. Діапазон перерізу - від 0,50 до 120 мм2.
У відповідності до ГОСТ 22483 установлений такий ряд перерізу жил кабелів і проводів, мм2: 0.03; 0.05; 0.08; 0.12; 0.20; 0.35; 0,50; 1,0; 1,2; 1,5; 2,0; 2,5; 3,0; 4,0; 5,0; 6,0; 8,0; 10; 16; 25; 35; 50; 70; 95; 120; 150; 185; 240; 300; 400; 500; 625; 800; 1000.
Обмотувальні проводи - призначаються для виготовлення обмоток електричних машин, апаратів, і приладів. Струмопро-відні жили з міді, алюмінію, сплавів (ніхром, манганін, кон-стантан). У якості ізоляції застосовуються емалеві покриття на основі синтетичних лаків, просочене лаком скловолокно, натураль-ний шовк, синтетична і бавовняна пряжа, плівки, папір, пластмаси.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1124;