Малювання предметів конічної форми

Конус — геометричне тіло, що утворюється обертанням прямокутного трикут-ника навколо одного з катетів. Конус маєбічну поверхню, що плавно заокруглюєтьсяі поступово звужується у якому-нсбудь напрямі, та плоску поверхню у формі круга, що лежить в основі конуса. Гострий верх конуса може бути зрізаний. Тоді у зрізаного конуса утвориться ще одна плоска поверхня у формі меншого круга. Предмети, що мають форму повного чи зрізаного конуса, називають конічними предметами.Мал.8

 

 

Мал. 8

 

Прийоми зображення предметів конічної форми, як більш складних, вивчаються після розгляду циліндричних предметів.

Для кращого сприймання учнями форми предметів учитель, крім гіпсового конуса, горщика для квітів, таблиць, приносить на урок моделі кістяків конуса і зрізаного конуса таких розмірів, як конус і горщик для квітів. Модель складається з круга, до якого прикріплено кілька однакових по довжині ниток, верхні кінці яких зв'язані у пучок. Модель кістяка зрізаного конуса — це більший і менший круги, з'єднані нитками.

Щоб для учнів моделі не стали чимось абстрактним, відірваним від життя, а сприймались у взаємозв'язку з усіма предметами конічної форми, які зустрічаються у навколишній дійсності, гіпсовий конус вставляється у модель кістяка конуса, а горщик для квітів — у модель кістяка зрізаного конуса.

Витягнувши конус і горщик із моделей, підіймаючи і опускаючи моделі, вчитель демонструє учням скорочення основи конуса. Основа, яка має форму круга, перетворюється на овал. Те ж саме відбувається і з двома плоскими поверхнями зрізаного конуса. Великий і малий круги стали овалами.

Основною метою демонстрування цих моделей є показ видимої зміни основи конуса, що допоможе учням свідомо промальовувати невидимі частини предметів.

Для кращого вивчення форми конічних предметів учні можуть зробити начерки моделей кістяків конуса і зрізаного конуса на різній висоті.

Щоб закріпити знання учнів, учитель пропонує їм намалювати з натури конус, який стоїть нижче рівня очей і має бокове освітлення. Закомпонувавши малюнок, намічають висоту конуса, ширину його основи і будують бічні сторони моделі. Важче правильно зобразити основу у перспективному скороченні. Тут слід прорисувати і невидиму сторону її, застосувавши знання та навички, набуті під час малювання циліндричних предметів.

Після конуса учні малюють горщик для квітів. Аналізуючи форму горщика, вчитель звертає увагу на симетричність предмета і на те, що основа має менший діаметр, а верхня частина — більший. Послідовність малювання горщика для квітів така ж, як і гіпсового конуса. В обох випадках робота закінчується передачею об'єму предмета за допомогою світлотіні








Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 982;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.