Двоплечий утримуючий дротяний кламер. Будова, покази до застосування.
Двоплечий кламер має значну перевагу над одноплечим: він охоплює не тільки вестибулярну, але й оральну поверхні, менше травмує опорний зуб і допомагає кращій фіксації протеза. Двоплечий кламер може бути виготовленний двома методами.
1. Вигинають плече на вестибулярну поверхню зуба і тіло кламера на його бокову поверхню, як і одноплечого. Потім, захоплюючи крампонними щипцями тіло кламера, вигинають круглогубцями друге плече, яке охоплює оральну поверхню коронки зуба. До двоплечого кламера припаюють відросток, кінець якого розплющують. Під час пайки дріт втрачає пружинячі властивості.
2. З двох кламерних дротів вигинають два кламера. Перший охоплює зуб з орального боку, а другий з вестибулярного боку. Відростки кламерів відгинають в сторону дефекта і кламери в області відростків спаюють.
7. Подвійний утримуючий дротяний кламер. Будова, покази до застосування.
При наявності рухомого зуба, який межує з дефектом, необхідно застосувати подвійний кламер, оскільки він охоплює і сусідній здоровий зуб. В цьому випадку рухомий зуб знаходиться як би в шині і не піддається шкідливому впливу під час пережовування їжі. Беруть кусок дроту довжиною 2-3 см, заокруглюють його кінець, потім крампонами вигинають плече спочатку на здоровий зуб, а потім на розхитаний. На боковій поверхні розхитанного зуба вигинають тіло кламера. Відросток як звичайно ховають під штучні зуби.
Дата добавления: 2015-09-28; просмотров: 1641;