Тема 21 Силові перетворюючі і пристрої
Для живлення двигуни з регулюванням їх частоти обертання від нуля до номінального значення треба подати живлення на них через силові перетворювальні пристрої – ці пристрої доказують кількість електричної енергії надходжувальної до двигуна, навіть від нуля до номінальних значень.
Регулятори напруги
Основним силовим елементам в цих перетворювачах є тиристор.
Тиристор – полу провідниковий елемент – привід має катод, анод, керуючий електрон.
Це традиційний (старий) від тиристору називається напів керований вентиль. Типова схема включення наступна.
Не зважуючи на сприятливу полярність напруги Uж, якщо нема імпульсу управління на тиристорі.
В момент t2 розмикається контакт SH – стум падає до нуля, тиристор закривається. В момент t3 контакт SA повертається в початковий стан, але тиристор залишається закритим і струму не буде до появи нового керуючого імпульсу.
Схема RH на одну фазу зміни напруги наступна.
T1, Т2 підключені зустрічно-паралельно і створюють так званий тиристорний ключ. Система імпульсного фазового керування СІФУ стежить за сінусуїдальною напругою мережі ~Uж, формує імпульси на ці тиристори у залежності від керуючої напруги Up.
Працює за наступним графіком
Протягом позитивної півхвилі імпульс надходить до t1. У від’ємній півхвилі імпульс надходить до t2.
Тобто регулятор напруги RH пропускає на вихід навантаження RH, частини синусоїдальної напруги без їх виправлення. У результаті напруга навантаження міняється від нуля до номінальної.
α – кут відкривання тиристора;
При UP=0; α=1800 UH=0
При UP=5; α=900 UH=1/2UЖ
При UP=10; α=00 UH=UЖ
Основні параметри тиристорів сила струму в номінальному режимі; величина зворотної напруги – повинен витримати; падіння напруги на прямому переході при відкритому тиристорі. Як правило до одного вольта. Це падіння напруги в одному вольті помножений на великий струм у проміжній напрузі сприяє виділенню чи малої теплової енергії на тепловому тиристорі. Тому їх снабжають великими радіаторами.
Тиристорний перетворювач
У залежності від полярності на півхвиль імпульси надходять до Т2 і Т3 одночасно через навантаження (ДПСМ) струм не міняє напряму.
Відношення напруги керування, кутів керування тиристорів так і самі як у RN.
Недоліки:
Стрибкоподібне підключення потужної загрузки псує форму синусоїдальної мережевої напруги, створює радіо завади зв’язки. Тому такі перетворювачі дуже рідко використовуються.
Дата добавления: 2015-09-23; просмотров: 693;