Негативний вплив реклами

1. Мета реклами - не завжди інформувати, а довести, що товар треба купити.

2. Витрати на рекламу є відносно невиробничими.

3. Виникають значні зовнішні витрати, які впливають на психічний стан споживачів та вносять дисгармонію у навколишнє середовище.

4. Більша частина реклами має тенденцію до самонейтралізації. Кожна фірма після проведення рекламної компанії має майже таку ж саму частку ринку, яку вона мала спочатку, бо інші фірми теж рекламують свій товар.

5. Сприяє зростанню монополії: з одного боку, реклама створює фінансові бар’єри для вступу в галузь і тим самим посилює монопольну владу, яку фірма має, а з іншого боку, завдяки рекламі фірма виховує схильність до певних фабричних марок, споживачі стають менш чутливі до зниження цін її конкурентами, тим самим посилюючи монопольну владу.

6. Більшість економістів не бажають погодитись, що реклама є важливим фактором, що визначає рівні виробництва та зайнятості.

 

 

5. Монополістична конкуренція та її ефективність.

Рис. 6.7. Ефективність монополістичної конкуренції для суспільства

 

З рис. 6.7 видно, що на ринках монополістичної конкуренції не досягаються

- ні ефективне використання ресурсів, бо P > MC (Р ≠ МС),

- ні виробнича ефективність, бо P > min LAC (Р ≠ min LAC).

В умовах монополістичної конкуренції у стані довгострокової рівноваги фірма виробляє Q1 продукції. Це менше, ніж в умовах досконалої конкуренції Q2, коли Р=МС. При цьому ціна монополістичної конкуренції (Р1) більша за ціну досконалої конкуренції (Р2).

Фірма на ринку монополістичної конкуренції діє з надлишковою виробничою потужністю (тобто недовикористовує виробничі потужності): її рівень менший за той, який мінімізує середні витрати (Q3). Отже, монополістичний елемент викликає деяке недовикористання ресурсів для виробництва товарів в умовах цієї ринкової структури. Виробництво веде за собою більш високі витрати на одиницю продукції, ніж досяжний мінімум. Це означає встановлення ціни трохи більш високої, ніж було б в умовах чистої конкуренції.

Фірма в умовах монополістичної конкуренції в пошуках максимального прибутку фактично повинна маніпулювати трьома змінними чинниками: ціною, диференціюванням продукту та рекламно-пропагандиською діяльністю.

 








Дата добавления: 2015-09-21; просмотров: 627;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.