Вимоги до організації діяльності підприємств роздрібної торгівлі
Тепер організація діяльності підприємств роздрібної торгівлі регламентується Господарським Кодексом України, Законом України “Про ліцензування деяких видів підприємницької діяльності”, Законом України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” та ін.
Торговельне приміщення господарюючого суб'єкта обладнується згідно з вимогами охорони праці та здоров'я, захисту навколишнього природного середовища, протипожежної безпеки, санітарними та іншими вимогами, передбаченими нормативними актами.
На фасаді торговельного приміщення має бути вивіска із зазначенням найменування господарюючого суб'єкта і власника або уповноваженого ним органу. Біля входу до цього приміщення на видному місці розміщується інформація про режим роботи, що встановлюється за погодженням з виконкомами місцевих рад.
Господарюючий суб'єкт повинен забезпечити належний санітарний стан торговельних і складських приміщень, чистоту на прилеглій території, межі якої визначаються виконкомами місцевих рад.
На видному місці має бути обладнаний „Куточок покупця”, в якому розмішаються потрібна інформація для покупців, Порядок заняття торговельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення, Книга відгуків і пропозицій, журнал реєстрації відвідувань суб'єктів підприємницької діяльності представниками контролюючих органів, патенти, ліцензії і т.д.
Господарюючі суб'єкти реалізують товари лише за наявності документів, що свідчать про їх якість і безпеку. Забороняється продаж товарів, які не мають належного товарного вигляду і з терміном придатності, що закінчився, а також тих товарів, які надійшли без документів, що засвідчують їх якість і безпеку. Реалізація імпортних товарів допускається, якщо в суб'єкта підприємницької діяльності є сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання іноземного сертифіката в державній системі сертифікації.
До початку роботи господарюючий суб'єкт повинен поповнити товарні запаси в місці продажу, обновити викладку товарів (оформлення вітрин), перевірити наявність правильно оформлених і завірених цінників, а також відповідного інвентаря і пакувальних матеріалів, виконати інші роботи для забезпечення належного обслуговування покупців.
Якщо підприємство роздрібної торгівлі при розрахунках з покупцями використовує засоби виміру, то вони повинні мати державне перевірочне тавро і проходити перевірку в установленому порядку. Усі засоби вимірювальної техніки допускаються до застосування тільки після їх державної перевірки або метрологічної атестації, що здійснюються територіальними органами Держстандарту України у відповідному порядку.
Особливості продажу деяких видів товарів регулюються окремими правилами, затвердженими за узгодженням із зацікавленими міністерствами та відомствами.
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 1065;