Вміти визначати напрями втрат теплоти, за якими теплота відводиться (покидає) енерготехнологічну установку.

Можливі напрями втрат теплоти наступні: у вигляді конденсату, що повер­та­ється до джерела енергопоста­чання або направляється в дренажну сис­те­му, у ви­гляді втрат теплоти в нав­колишнє середовище від ізольованої (не Ізольо­ваної) поверхні трубопро­во­дів та обладнання, у вигляді втрат теплоти з продуктовими потоками підприємства, у вигляді не утилізованих випарів, викидів гарячих газів або нагрітих паро газових потоків, у вигляді водяних потоків систем охолод­жен­ня насосів, генераторів, компресорів, конде­нса­торів.

2. Вміти визначати витрату енергоносія, з яким втрачається теплота та його теплові та термодинамічні параметри. Як відомо, кожен по­тік тепло­ти має свого індивідуального енергоносія і свої параметри, а саме: темпе­ра­ту­ру, тиск, ентальпію, теплоту згорання, теплоту конденса­ції. Для цього потрібно вміти застосовувати відповідні прилади вимірювання, діаграми стану енергоносіїв, розрахункові формули.

3. Вміти визначати обсяги втрат теплоти за кожним напрямом і з кожним потоком енергоносія або технологічного продукту.Як відомо, кожен по­тік теплоти має свою індивідуальну фор­му­лу для розрахунку обсягу цієї теп­ло­ти, наприклад,:

– втрата теплоти – Qτвтр , Гкал/τрозр, за певний період часу– τрозр, обумов­ле­на втратою пари в кіль­кос­ті – D, т/год, конденсат якого не повертається до дже­рела теплопос­тачан­ня, розраховується за формулою:

Qτвтр = D · (iпари) · 10–3 · τрозр (7.5)

- втрата теплоти – Qτвтр , Гкал/τрозр, за певний період часу– τрозр, обумов­ле­на втратою гарячої води або технологічного продукту – G, т/год, розраховуєть­ся за формулою:

Qτ втр = G · с · (t втр) · 10–3 · τрозр (8.5)

- втрата теплової енергії за розрахунковий період τрозр від зменшення ККД термодинамічного циклу для будь якої енергетичної установки розрахову­ється за формулою:

Qτ втр = Qτо ·( 1,0 – ηЕ.У) (9.5)

де:

Qτозагальна витрата теплоти, що споживає енергоустановка, Гкал/τрозр,

ηЕ.У ККД енергоустановки, од.

 

- втрата теплоти від нагрітої поверхні обладнання або трубопроводу роз­раховується за формулами:

Qτ втр = αпов· (tповtн.с) · Fпов· τрозр (10.5)

Qτ втр = qпов · Fпов· τрозр (11.5)

4. Вміти застосувати технічні рішення, що зменшують втрати ПЕР, грамот­но “вписавши” їх в теплові схеми існуючих енергоустановок або в схеми про­мисло­вих виробництв.

Втрати теплоти в енерготехнологічних процесах і установках можна пред­ста­вити у трьох формах, а саме:

1. У формі функціональних втрат.Ці втратиобумовлені технологічно не­об­хід­ним відведенням теплоти і є невід’ємною складовою в реалізації даного процесу або установки. Наприклад, конденсація відпрацьованої в проточних частинах турбін пари в конденсаторах і відповідна втрата теплоти конден­са­ції цієї пари в атмосферу в градирні, або в охолоджувальному басейні – є не­від’ємною частиною паросилового циклу для одержання електричної енер­гії.

2. У формі марнотратних втрат.Ці, втрати обумовлені недостатньою доско­на­­лістю організації теплоенергетичних або тепло технологічних процесів. Наприклад, відсутність використання теплоти потоку котлової води, що від­водиться у вигляді безперервного продування парових котлів, або відсут­ність ізоляції на високотемпературній поверхні трубопроводів класиці­ку­ють­ся як неприпустимими втратами з позицій енергозбереження.

3. У формі енергетичних втрат.Ці втратислід розглядати як збільшення вит­рати ПЕР або збільшення втрат в навколишнє середовище в результаті змен­шення по­казників ефективності виробничих процесів у разі не додер­жання необхідних умов взаємодії одного або кількох технічних рішень з існуючою енерготех­но­логічною схемою установки або виробництва. Наприклад, впро­вадження в теплову схему цукрового заводу теплообмін­ника, що вико­рис­то­вуватиме теплоту конденсатів, але без одночасної компенсації недовипаро­ву­вання в випарній установці, призведе до збільшення витрати пари і палива на виробництво цукру.

В практичній роботі з енергозбереження витрати ПЕР на об’єкті представ­ля­ються у відповідних розділах звіту по виконану роботу, як правило, або у виг­ля­­ді таблиць або у вигляді гістограм.

Їх наявність у звіті має акцентувати увагу Замовника на домінуючі напрями втрат теплоти на об’єкті і, відповідно, до вибору пріоритених техничних рі­шень, що зменшують або ліквідують ці втрати.








Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 873;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.