Загальні положення. Види енергозбереження.
Енергозбереження, як комплекс робіт, може бути реалізовано як в окремих технологічних процесах (наприклад, у процесі спалювання палива, у випаровуванні, у охолодженні, тощо), так і в енергетичних агрегатах та установках, що споживають ПЕР (наприклад, в насосах, парових котлах, у вакуум-конденсаційних установках, тощо), або в виробництвах промислової продукції та енергоресурсів (наприклад, в цукровому заводі, в паровій котельні, в ТЕЦ, тощо).
В енергозбереженні загально прийнято класифікувати відповідні роботи по мірі зростання їх інженерно-технологічної складності, а саме:
5. енергозбереження у енерготехнологічних процесах і агрегатах, де вони реалізуються;
6. енергозбереження в енерготехнологічних установках, складовими яких є процеси і агрегати;
7. енергозбереження у енерготехнологічних системах з виробництвах промислової продукції, складовими яких є процеси і агрегати, та установки.
На початку розляду питань з енергозбереження відновимо в пам’яті перелік процесів, агрегатів, установок, виробництв, які були предметами вивчення попереднії дисциплін та назви експлуатаційних параметрів, що їх характеризують.
2.2. Експлуатаційні параметри енергоносіїв та агрегатів об’єкту ЕА.
Енергозбереження, як система специфічних робіт, базується на трьох ключових базових поняттях, а саме, на поняттях: “експлуатаційні параметри”, “енергозберігаючі технічні рішення ”, та “показники енергетичної ефективності” процесів, агрегатів, установок і виробництв. Саме здійснивши порівняння цих компонентів для існуючих та загально визнаних енергоефективних об’єктів енергозбереження формується висновок відповідності або не відповідності конкретного об’єкту сучасним вимогам енергоефективності.
Слід запам’ятати, що назву “параметр” носять ознаки та властивості будь-якого явища, наприклад, теплопередачі, енергопостачання, характеристик енергоносіїв, тощо, що допускають кількісну оцінку.
Експлуатаційні параметри процесів, агрегатів, установок та виробництв ви опановували під час вивчення попередніх інженерних дисциплін. В наведеній лекції буде поновлено в пам’яті експлуатаційні параметри енергоносіїв основних енерготехнологічних об’єктів енергозбереження.
Експлуатаційними параметрами насосних установок є: подача насосу, напір насосу, гідравлічний опір трубопроводу, ККД насосу, втрати тиску на дроселювання, тощо.
Експлуатаційними параметрами паротурбінної установки є: витрата пари, тиск пари, ентальпія пари, термодимічний ККД циклу, внутрішній відносний ККД турбіни, тощо.
Експлуатаційними параметрами газотурбінної установки є: витрата повітря, витрата палива, температура продуктів згорання на вході в турбіну, температура продуктів згорання на виході з турбіни, тиск продуктів згорання на вході в турбіну та на виході з турбіни, термодимічний ККД циклу, внутрішній відносний ККД турбіни, тощо.
Експлуатаційними параметрами парового котла є: витрата палива, витрата повітря, тиск гострої пари, температура гострої пари та живильної води, ентальпія гострої пари та живильної води, тощо.
Експлуатаційними параметри теплообмінних установок є: витрата продукту , що нагрівається, витрата грійної пари, гідравлічний опір теплообмінника, коефіцієнти тепловіддачі, коефіцієнт теплопередачі, тощо.
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 676;