Тема 1. Початок юридичної діяльності

(12 год.)

Поняття, основні напрямки і види діяльності юриста. Професійна діяльність юриста як соціальний інститут. Юридична практика. Індивідуальна професійна діяльність юриста та порядок її здійснення. Діяльність юридичної фірми. Діяльність адвоката і адвокатського об‘єднання. Порядок реєстрації адвокатського об’єднання. Правила адвокатської етики. Правова кар’єра. Перспективи різноманітних видів правової кар’єри юриста, їх престиж. Проблеми професійної незалежності юриста.

 

Тема 2. Робота юриста (адвоката) з клієнтом (16 год.)

Поняття, зміст і структура розробки правових задач. Етапи розробки правових задач. Аналіз чинного законодавства. Правова оцінка фактів, що пов’язані з розробкою правової задачі. Формування законного і обґрунтованого рішення, його реалізація. Правові консультації, правові пропозиції і правові рішення. Види правових консультацій, пропозицій, рішень. Їх структура і форма. Аргументація суджень юриста.

Представлення інтересів клієнта в суді, господарському та адміністративному суді, ін. державних органах, установах і організаціях. Реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності, як один з видів діяльності юриста (юридичної фірми, адвокатського об’єднання). Проблема відповідальності юриста за якість, законність і обгрунтуваність його суджень, а також послуг, що ним надаються.

 

Тема 3. Ведення договірної роботи (16год.)

Роль і значення договору. Загальні положення про договори. Поняття і види договірної роботи. Суб’єкти договірної роботи. Зміст та юридичне значення процесу правового супроводження підготовки та укладення договорів.

Стадії договірної роботи: підготовка до укладення договорів, оцінка підстав укладення договорів, оформлення договірних відносин, доведення змісту договорів до виконавців, контроль за виконанням, оцінка результатів виконання договорів. Нормативна регламентація договірної роботи.

 

Тема 4. Ведення претензійної та позовної роботи (12 год.)

Поняття претензійної (у відповідних випадках) та позовної роботи на підприємствах, в організаціях, установах. Мета претензійно-позовної роботи. Зміст претензійно-позовної роботи. Порядок пред’явлення претензій підприємствам. Порядок розгляду претензій підприємством.

Ведення позовної роботи на підприємстві. Аналіз претензійної і позовної роботи на підприємстві. Реєстрація і збереження претензійних і позовних матеріалів на підприємстві. Журнали обліку претензій та позовних вимог.

 

Тема 5. Організація юридичного офісу (16 год.)

 

Організаційні форми юридичного офісу (індивідуальна приватна практика, класична юридична консультація, класична юридична фірма). Управління юридичним офісом: керівництво офісом сумісно декількома партнерами, управління офісом адміністративним комітетом, розподіл обов’язків по управлінню офісом між його членами, обрання юриста-менеджера, патріархально/матріархальна система управління юридичним офісом. Успіх юридичного офісу. Підбір кадрів і матеріально-технічне забезпечення юридичного офісу.








Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 776;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.