За допомогою зміни властивостей середовища.
Досягається вилученням чи зменшенням вмісту в середовищі агресивних компонентів або за допомогою інгібіторів корозії.
До найпоширеніших агресивних компонентів належать та . Концентрацію кисню зменшують за допомогою нагрівання, барботування інертного газу, додавання відновників ( , ін.)
Середовище нейтралізують, оскільки часто найбільша швидкість корозії спостерігається в кислих або лужних середовищах.
Інгібітори – спеціальні хімічні речовини, які додають у малих кількостях до середовища і набагато знижують швидкість корозії.
3. Електричні методи:
ü катодний. Полягає в тому,що металоконструкції приєднують до негативного полюса зовнішнього джерела струму (перетворюють на катод). До позитивного полюса приєднують електрод з малоцінного металу, який виконує роль анода. Внаслідок цього для металу, що захищається, рівновага зміщується в бік металу, і його корозія припиняється.
ü протекторний. Негативний потенціал на металічну конструкцію подається не від джерела постійного струму, а за рахунок використання більш активного метала як анода ( ).
ü анодний. Полягає в накладанні на метал позитивного потенціалу від джерела струму. Метал, який захищають, окислюється і на його поверхні утворюється захисна плівка. Цей метод можна застосовувати лише для металів та сплавів, які здатні за даних умов до пасивації.
Дата добавления: 2015-09-02; просмотров: 616;