Тема 26. Злочини проти власності

Поняття, загальна характеристика й види злочинів проти власності. Поняття розкрадання та його ознаки.

Корисливі злочини проти власності з ознаками викрадення.

Крадіжка. Поняття, об’єктивні та суб’єктивні ознаки. Момент закінчення злочину. Види крадіжки. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Грабіж. Поняття, об’єктивні та суб’єктивні ознаки. Момент закінчення злочину. Види грабежу. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Розбій. Поняття, об’єктивні та суб’єктивні ознаки. Особливості складу злочину за конструкцією об'єктивної сторони. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання. Предмет цього злочину. Способи вчинення. Розмір значної шкоди.

Інше незаконне заволодіння чужим майном

Вимагання. Поняття, об’єктивні і суб’єктивні ознаки. Момент закінчення злочину. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Шахрайство. Поняття, об’єктивні і суб’єктивні ознаки. Момент закінчення злочину. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Поняття та ознаки привласнення. Поняття та ознаки розтрати. Поняття й ознаки заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. Момент закінчення злочину. Кваліфікуючі ознаки. Відмінність від суміжних злочинів.

Корисливі злочини проти власності без ознак викрадення.

Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою. Поняття, об’єктивні і суб’єктивні ознаки. Відмінні від шахрайства.

Привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї. Особливості предмета злочину. Поняття, об’єктивні і суб’єктивні ознаки. Відмінність від викрадення та іншого незаконного заволодіння чужим майном.

Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом. Поняття, об’єктивні і суб’єктивні ознаки. Момент закінчення злочину. Відмінність від співучасті у викраденні або іншому незаконному заволодінні чужим майном.

Некорисливі злочини проти власності.

Умисне знищення або пошкодження майна. Види діяння. Наслідки. Суб'єктивні ознаки злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Необережне знищення або пошкодження майна. Поняття, об’єктивні та суб'єктивні ознаки злочину.

Порушення обов'язків щодо охорони майна. Поняття, об’єктивні та суб'єктивні ознаки злочину. Момент закінчення злочину.

Погроза знищення майна. Поняття, об’єктивні та суб'єктивні ознаки злочину. Момент закінчення злочину.

Самовільне заняття земельної ділянки та самовільне будівництво. Поняття, об’єктивні та суб’єктивні ознаки злочину. Момент закінчення злочину.

 

Роль і значення теми: вивчення даної теми дозволяє оволодіти знаннями про особливості кваліфікації і ознаки елементів складів злочинів проти власності.

Ключові слова та поняття: “власність”, крадіжка”, “грабіж”, “розбій”, “вимагання”, “шахрайство”, “знищення майна”, “викрадення шляхом демонтажу”, “привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”, “заподіяння майнової шкоди”.

Обсяг знань, вмінь слухача після вивчення теми: слухач має вільно володіти матеріалом теми, вміти здійснювати кваліфікацію злочинів проти власності.








Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 881;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.