Періодичний закон. Закономірності зміни хімічних властивостей.
У 1869 р. Менделєєв розмістив 64 хімічних елемента у порядку зростання їх атомних мас та виявив періодичність повторення їх властивостей.
Властивості простих тіл, а також форми і властивості сполук елементів перебувають у періодичній залежності від величин атомних ваг елементів.
Менделєєв не зміг пояснити справжньої причини установленої періодичності, під час розміщення Co та Ni, Te та I віддав перевагу характеру зміни хімічних властивостей.
У 1913 р. Мозлі під час дослідження рентгенівського випромінювання простих речовин виявив, що частота цих променів більшою мірою пов’язана з порядковими номерами елементів, ніж з їхніми відносними атомними масами.
Рентгенівське випромінювання виникає, коли хімічний елемент у вигляді простої твердої речовини бомбардується пучком електронів з високою енергією. Цей електронний потік вибиває і несе за собою електрони з внутрішніх оболонок багатоелектронних атомів. На звільнені місця відразу переміщуються електрони з вищих етичних рівнів, випромінюючи енергію. Це випромінювання залежить від природи елемента і називається характеристичним.
Дата добавления: 2015-09-02; просмотров: 432;