Правила відбору працівників на роботу в службу безпеки підприємства
Обов'язкова умова під час організації роботи підрозділу особистої безпеки — ретельний підбір і постійний склад персоналу, що входять в особисту охорону.
Завдання і діяльність охорони спрямовані передусім на виконання охоронних функцій. Охоронці при цьому повинні вміти абстрактно мислити, імпровізувати, бути ініціативними, виявляти імовірнісний підхід до подій, тобто охоронець повинен розвивати в собі інтелект, розсудливість, гнучкість мислення, фізичну силу, чуття тощо.
Підбираючи охоронців, варто зосередитись на таких якостях:
1. Психофізіологічні - швидкість реакції, хороша орієнтація в просторі, координацію рухів, здатність концентрувати увагу на вибраному об'єкті незважаючи на перешкоди, відчуття часу, емоційна стійкість, здатність продуктивно працювати в стресовій ситуації, здатністю оперативно приймати грамотні рішення, ініціативність, вміння вирішувати конфліктні ситуації, здатність правильно реагувати на критику, ввічливість і знанняправил хорошого тону тощо.
2.Психологічні якості - достатній інтелектуальний розвиток, вміння вчитися на помилках і передбачати наслідки різних подій, уміння поетапно аналізувати і планувати конкретні операції, незалежність від тиску ззовні, готовність йти на ризик тощо.
3.Моральні якості — ідеальним є охоронець порядний, чесний вірний обов'язку перед своєю сім'єю і перед керівником, має гарну мету в житті. Тобто достатньо серйозна людина не здатна заради вигоди або сумнівних пропозицій зрадити людей, що довірилися йому, або кидатися в авантюри, жертвувати тим, що в нього є.
4.Найоптимальніший вік для охоронця-початківці від 25 до 30 років.
5.Освіта бажано вища або середня спеціальна. Щодо колишніх занять найкращими є охоронці із колишніх молодших офіцерів і прапорщиків армії, а також із цивільних осіб, які мають юридичну, економічну або медичну освіту.
Підібравши команду, слід її ретельно підготувати. Обов'язковими є:
-відпрацювання штатних ситуацій (типові схеми дій за різних варіантів нападу на бізнесмена, відомі у практиці охоронної діяльності, а також за матеріалами преси);
-кримінальна психологія - уміння виявляти серед оточення потенційно небезпечних людей, щоб "читати" приховані ними наміри за мімікою обличчя, виразом очей, рухами й позами тіла;
-екстремальна психологія - це теорія поведінки у складних обставинах пов'язаних із підвищеним ризиком, загрозою для життя;
- стрілецька підготовка;
- водіння автомобіля;
- загальна фізична підготовка;
- зовнішній вигляд і манери;
- рукопашний бій;
- медична підготовка.
Крім того, працівники охорони повинні мати відповідні ліцензії.
Дата добавления: 2015-11-20; просмотров: 488;