Завдання та функції служби безпеки підприємства щодо забезпечення захисту майна та особистої безпеки керівника підприємства

Основними напрямами охоронної діяльності служби безпеки є:

- захист життя і здоров'я громадян;

- охорона майна власників, зокрема під час його транспортування;

- проектування, монтаж і експлуатаційне обслуговування засобів охоронно-пожежної сигналізації.

Кожний із зазначених напрямів має свої особливості при гарантуванні безпеки конкретного об'єкта захисту.

Об'єктами охорони є: стаціонарні об'єкти; рухомі об'єкти; персонал; грошові кошти; цінні папери та інші цінності.

До функцій із забезпечення захисту майнової власності підприємства відносять:

1. Визначення системи охорони підприємства, дислокації постів, технічних засобів охорони, протипожежної автоматики, зв'язку.

2. Виділення приміщень (дільниць), де зберігаються товарно-матеріальні цінності (гроші), та здійснення через керівників відповідних підрозділів заходів з підвищення надійності їх фізичного захисту.

3. Визначення ділянок, які є уразливими у вибухопожежному відношенні, вихід з ладу яких може завдати серйозної шкоди підприємству і вироблення заходів щодо нейтралізації загроз.

4. Визначення технологічного обладнання, вихід їх ладу якого може призвести до великих економічних втрат, і розробка заходів з нейтралізації загроз.

5. Визначення вразливих місць в технології виробничого циклу, несанкціоноване зміна в яких може привести до втрати якості продукції та нанести матеріальний збиток, і прийняття відповідних заходів.

6. Розробка, введення в дію і підтримка на території, що охороняється всередині пропускного і об'єктового режиму (порядок, час пропуску робітників, відвідувачів на територію підприємства, в тому числі і в святкові дні; порядок ввезення (ввезення) або винесення (внесення) матеріальних цінностей, готової продукції, матеріалів тощо; місце розташування і кількість контрольних проходів та проїздів; приміщення і підрозділи, доступ куди обмежений; система пропусків і документації).

7. Розробка документів, що регламентують адміністративно-правову основу діяльності з охорони майнових цінностей підприємства (положення про охорону; інструкція про порядок забезпечення збереження матеріальних і документальних цінностей підприємства; інструкція про пропускний і внутрішньооб'єктовий режимі).

8. Доведення вимог (відповідних коректив) з питань охорони, пропускного та внутрішнього режимів до співробітників підприємства.

9. Контроль виконання та аналіз стану надійності зберігання матеріальних цінностей, охорони, пропускного та внутрішнього режимів.

10. Проведення службових розслідувань за фактами порушення порядку роботи з майновими цінностями.

11. Організація взаємодії з федеральними органами безпеки і органами внутрішніх справ щодо забезпечення економічної безпеки підприємства (з урахуванням компетенції цих органів).








Дата добавления: 2015-11-20; просмотров: 964;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.