Особливості підготовки бойових дій обслуги в наступі.
Наступ проводиться з метою розгрому (знищення) противника та оволодіння важливими районами (рубежами). Залежно від обстановки і поставлених завдань наступ може здійснюватися з положення безпосереднього зіткнення з противником або з висуненням з глибини. В усіх випадках він повинен проводитись у високому темпі, безупинно, вдень і вночі.
Підрозділи ППО ведуть бойові дії в наступі з метою прикриття частин (підрозділів), які наступають, та їх об'єктів від ударів та інших дій противника, завдання йому чималих втрат, і тим самим забезпечити свободу маневру та створити умови для виконання частинами (підрозділами), які прикриваються, поставлених бойових завдань.
Завданнями підрозділів ППО у наступі можуть бути: прикриття головних сил частин і підрозділів у вихідних районах (районах зосередження), на маршрутах висування, на рубіжах розгортання, на рубежі переходу в атаку, на рубежі вступу в бій, в ході наступу (переслідування противника, який відступає); прикриття комунікацій на шляхах руху, переправ, підрозділів військового тилу; інші завдання.
Підготовка бойових дій підрозділів ППО в наступі починається з отриманням бойового завдання. Вона включає в себе: організацію бойових дій (прийняття рішення, поставлення бойових завдань, організацію взаємодії, всебічного забезпечення і управління планування бойових дій); підготовку підрозділів до виконання бойового завдання і зайняття позицій у вихідному районі, проведення їх інженерного обладнання; організацію та проведення виховної роботи, практичну роботу командира, штабу, начальників служб у підлеглих підрозділах; інші заходи.
Тривалість підготовки бойових дій залежить від умов обстановки. При наявності часу підготовка бойових дій проводиться завчасно з виконанням усіх заходів у повному обсязі, а при його нестачі - в короткі терміни зі здійсненням заходів у скороченому обсязі. В усіх випадках підготовка бойових дій підрозділів ППО в наступі ведеться з урахуванням, підтримання постійної бойової готовності до відбиття раптових ударів повітряного противника по частинам (підрозділам) та об'єктам, які прикриваються.
При підготовці до наступу з положення безпосереднього зіткнення з противником командир підрозділу ППО організує свою роботу на місцевості. З зайняттям позиції у вихідному районі, уточнює положення наземного противника і частин (підрозділів), які прикриваються, імовірних напрямків дій повітряного противника, організує роботу по інженерному обладнанню позицій у вихідному районі, звертаючи особливу увагу на ретельне маскування та виконання заходів щодо захисту від ядерної та високоточної зброї.
Вивід підрозділів ППО у вихідний район для наступу може здійснюватися завчасно або спільно з військами, які прикриваються.
Завчасне висування підрозділу проводиться з таким розрахунком, щоб він був готовий до відбиття ударів повітряного противника до початку зайняття загальновійськовими частинами(підрозділами) вихідного району.
При підготовці наступу з висуванням з глибини командир підрозділу ППО отримує завдання по карті або на макеті місцевості, доводить завдання до пiдлеглих, в подальшому бере участь в рекогносцировці, яка проводиться старшим начальником, віддає усний бойовий наказ і організує взаємодію з військами, які прикриваються.
Підготовка підрозділів ППО до дій в наступі включає: підготовку особового складу, озброєння і техніки до бойових дій в наступі; доукомплектування підрозділу особовим складом, озброєнням і технікою; забезпечення усіма необхідними запасами матеріальних засобів; злагодження підрозділу.
Підготовка позицій міститься: у виборі місць для основної, запасної та хибної позицій; у виборі маршруту висування та під'їзних шляхів до них; проведенні заходів по інженерному забезпеченню і тактичному маскуванню.
Основними заходами по захисту від високоточної зброї у наступі є: використання маскувальних властивостей місцевості та інженерне обладнання позицій; зміна характерних форм і контрастів об'єктів військ ППО; зменшення температури об'єктів маскувальним фарбуванням, застосування теплоiзоляційних покриттів і масок, обмеження роботи РЕЗ; вміле використання засобів захисту від самонавідної зброї; застосування димових, аерозольних заслонів; iмiтація оманних об'єктів за допомогою макетів озброєння і військової техніки, пасивних відбивачів.
Підготовка підрозділів ППО для ведення бойових дій при наступі вночі проводиться, як правило, у світлий час. Командир підрозділу крім звичайних питань визначає заходи по маскуванню позицій від розвідки противника, яка ведеться із застосуванням приладів нічного бачення, захисту особового складу від світлового випромінювання ядерних вибухів, а також порядок ведення вогню зенітними засобами по освітлювальним засобам; призначає підлеглим видимі вночі орієнтири та азимут напрямку переміщення, забезпечує підрозділи засобами освітлення, сигнальними засобами і набоями з трасируючими кулями; передбачає заходи щодо посилення безпосереднього захисту позицій.
Дата добавления: 2015-11-18; просмотров: 797;