Тема 1.Загальні основи і принципи бухгалтерського обліку у банках
Завдання 1
Необхідно вставити пропущені слова:
1. Дворівнева банківська система включає: перший рівень ________________, другий рівень ________________ __________________.
2. Розрізняють банки універсальні і ____________________________________.
3. На підставі банківської ліцензії банки мають право здійснювати такі банківські операції:
1)
2)
3)
4. Банкам забороняється діяльність у сфері ___________________________ .
5. Банківською таємницею, зокрема, є:
1) _______________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________;
3) ____________________________________________________________ ;
4) _______________________________________________________________;
5) ____________________________________________________________;
6) _______________________________________________________________.
6. Усі документи про здійснення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, та результати ідентифікації осіб, які здійснювали такі операції, банк зобов'язаний зберігати протягом _____ років.
7. Банк з іноземним капіталом - банк, у якому частка капіталу,що належить хоча б одному іноземному інвестору, становить не менше __________ відсотків.
8. Державне регулювання діяльності банків здійснюється НБУ у таких формах: ________________________________________ та ________________________________ .
9. Рахунки 2 класу називаються _______________________________________.
10. Для складання звіту про фінансові результати використовують рахунки ____________ і _______ класів.
11. Рахунки 4 класу призначені для обліку ______________________________.
12. Кредитні і депозитні операції з клієнтами відображаються на рахунках ___ класу.
13. Рахунки обліку власного капіталу згруповані в__________________ класі.
14. Грошові кошти обліковуються на рахунках _____________________ класу.
Завдання 2
Пов’язати поняття з їх визначеннями (поставити ліворуч від поняття відповідну літеру).
Поняття | Визначення |
Банківський продукт | А.це сукупність технологічних процесів, пов'язаних з документуванням інформації за операціями банку (далі - операції), проведенням їх реєстрації у відповідних регістрах, перевірянням, вивірянням та здійсненням контролю за операційними ризиками |
Бек-офіс | Б.це підрозділи банку або його уповноважені особи, які ініціюють та/або організовують операцію (шляхом укладання відповідних договорів) |
Внутрішньобанківські операції | В.операції банку, що не пов'язані з виконанням доручень клієнтів |
Операційна діяльність банку | Г.це стандартизовані процедури, що забезпечують виконання банками операцій, згрупованих за відповідними типами та ознаками |
Операційний час банку | Д.це діяльність банку протягом робочого дня, що пов'язана з реєстрацією, перевірянням, вивірянням, обліком, контролем операцій (у тому числі прийманням від клієнтів документів на переказ і документів на відкликання та здійсненням їх оброблення, передавання та виконання) з відображенням їх у регістрах бухгалтерського обліку банку. |
Операційний день банку | Е.частина операційного дня банку, протягом якої відбувається обслуговування клієнтів, у тому числі приймаються документи на переказ і документи на відкликання, що мають бути оброблені, передані та виконані банком. Початок та кінець операційного часу встановлюються згідно з розпорядженням керівника банку з урахуванням режиму роботи платіжних систем і доводяться до відома клієнтів |
Фронт-офіс | Ж.підрозділи або окремі відповідальні виконавці, які залежно від їх функцій забезпечують реєстрацію, перевіряння, звіряння, облік операцій та контроль за ними |
Клієнтські рахунки | З.це особові рахунки, за якими обліковуються кошти клієнтів банку. До клієнтських рахунків належать кореспондентські, поточні (у тому числі рахунки за спеціальним режимом їх використання) та вкладні (депозитні) рахунки |
Завдання 3
Оцініть правильність твердження (так, ні):
1.Фінансовий облік - це сукупність правил і процедур, які забезпечують підготовку і надання інформації про діяльність банку для задоволення потреб керівництва банку та його менеджерів при прийняття управлінських рішень згідно з вимогами внутрішніх нормативно-правових документів банку.
2.У бухгалтерському обліку активи, зобов’язання, і власний капітал використовують для характеристики фінансового стану банку.
3.Інформація про кредити та заборгованість клієнтів відображається в пасиві балансу комерційного банку.
4.Активи в балансі банку розміщені за принципом збільшення ліквідності: від низько ліквідних до найбільш ліквідних.
5.Зобов’язання в балансі банку розміщені за такими принципами: 1) за контрагентами 2) джерелами мобілізації коштів і 3) залежно від строків розпорядження ними (ліквідності).
6.Принцип нарахування регулює момент визнання доходів і витрат: доходи визнаються тільки з моменту надходження грошей в касу банку або на його кореспондентський рахунок, а витрати — тільки з моменту їх сплати готівкою або з коррахунку.
7.У структурі плану рахунків банку можна виділити три частини, які логічно пов’язані між собою: балансова частина; частина доходів і витрат; позабалансова частина.
8.Бухгалтерські рахунки в плані рахунків об’єднані в десять класів.
9.Щоденна детальна інформація про здійснені банком операції відображається в основній формі аналітичного обліку — особовому рахунку.
10.У четвертому класі плану рахунків передбачені операції з цінними паперами (окрім цінних паперів, що рефінансуються НБУ, і довгострокових вкладень) та операції за іншими розрахунками, зокрема за господарськими операціями банку, операціями з формування банківських резервів, клірингові і транзитні розрахунки, розрахунки між установами одного банку, позиції банку за іноземною валютою та дорогоцінними металами тощо.
Дата добавления: 2015-11-10; просмотров: 526;