Складання і подання заявки

Заявка на видачу патенту - це сукупність документів, які подають до Патентного відомства з метою отримання патенту.

Заявка має стосуватися одного винаходу, корисної моделі, промислового зразка або групи винаходів, корисних моделей, промислових зразків, пов'язаних єдиним винахідницьким задумом (вимога єдності).

Датою подання заявки є дата одержання установою матеріалів, що містять принаймні:

• заяву в довільній формі про видачу патенту, викладену українською мовою;

• відомості про заявника та його адресу, викладені українською мовою;

• зображення винаходу, що дає уявлення про його зовнішній вигляд (для промислового зразка);

• матеріал, що за зовнішніми ознаками є описом винаходу, корисної моделі, промислового зразка, викладений українською або іншою мовою. В останньому разі для збереження дати подання заявки переклад цього матеріалу українською мовою має надійти до установи протягом 2 місяців від дати подання заявки.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» порядок одержання патенту на підставі міжнародної заявки є таким самим, як порядок одержання патенту на підставі національної заявки, за винятками, що випливають з Договору про патентну кооперацію.

Експертизу міжнародної заявки проводять за умови одержання закладом експертизи до вичерпання 31 місяця від дати встановлення її пріоритету поданих заявником перекладу цієї заявки українською мовою та документа про сплату збору за подання заявки. Цей строк продовжується, але не більше як на 2 місяці, якщо до його вичерпання буде подано відповідне клопотання та сплачено збір за його подання.

З одержанням у встановлений строк зазначених документів заявнику надсилають повідомлення про прийняття міжнародної заявки на експертизу.

У разі невиконання вищезазначених вимог дія міжнародної заявки в Україні вважається припиненою. Якщо заявник не виконав принаймні одну з вимог, йому надсилають повідомлення про припинення дії заявки.

За клопотанням заявника дію міжнародної заявки в Україні може бути поновлено, якщо вищезазначені вимоги не були виконані з поважних причин. За подання клопотання сплачують збір.

Клопотання можна подавати протягом 2 місяців від дати припинення обставин, що стали причиною недотримання встановленого строку тривалістю 31 місяць, або протягом 12 місяців від його вичерпання, залежно від того, який із них настає першим. При цьому на дату подання клопотання заявник має виконати всі дії щодо заявки, передбачені законом, які мали бути виконаними на цю дату.

Якщо на дату одержання закладом експертизи клопотання про поновлення дії міжнародної заявки в Україні вищезазначені ви­моги не виконані, заявнику надсилають повідомлення про мож­ливість відмови в задоволенні клопотання.

Якщо протягом 2 місяців від дати одержання заявником цього повідомлення невідповідність вищезазначеним вимогам не було усунуто, заявнику надсилають повідомлення про відмову в задоволенні клопотання.

Установа публікує у своєму офіційному бюлетені визначені нею відомості про міжнародну заявку та прийняту на експертизу міжнародну заявку.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» заявка має містити такі документи:

• заяву на видачу патенту на винахід, корисну модель;

• опис винаходу, корисної моделі;

• формулу винаходу, корисної моделі;

• рисунки (креслення або інші графічні матеріали), якщо на них є посилання в описі;

• реферат.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки» заявка має містити такі документи:

• заяву на видачу патенту на промисловий зразок;

• комплект зображень винаходу (власне виріб чи його макет), що дають повне уявлення про його зовнішній вигляд;

• опис промислового зразка;

• креслення, схему, карту (якщо необхідно).

Заява на видачу патенту.Заява - це прохання про видачу па­тенту на винахід, корисну модель, промисловий зразок. Заява містить відомості про винахід, корисну модель, промисловий зра­зок, а також про осіб, зазначених у заявці, зокрема заявника, ви­нахідника або автора промислового зразка (коли заявник і вина­хідник або автор промислового зразка не одна й та сама особа) і представника заявника.

Опис винаходу, корисної моделі, промислового зразка.Опис винаходу чітко і в повному обсязі розкриває суть винаходу. Зав­дання полягає в тому, щоб викласти сутність винаходу, дати мож­ливість фахівцеві відтворити винахід, показати, яке завдання роз­в'язує винахід, які переваги має запропоноване рішення, чим воно відрізняється від уже відомих.

Основні вимоги до опису винаходу: повністю розкрити техні­чну суть винаходу, дати чітке уявлення про новизну, винахідниць­кий рівень, придатність для промислового використання, вклад, зроблений винаходом у певну галузь технології або народного господарства.

Опис винаходу включає такі пункти, як: назва винаходу в класі МКВ; галузь техніки, до якої належить винахід, і переважна сфе­ра його використання; характеристика прототипу, обраного заяв­ником; критика прототипу; завдання, яке розв'язує винахід; суть винаходу; перелік креслень (якщо вони необхідні); приклади кон­кретного використання винаходу.

Опис промислового зразка включає такі пункти, як: назва про­мислового зразка; призначення та галузь застосування промис­лового зразка; опис аналога та порівняння з ним промислового зразка, на який подано заявку; перелік фотографій, креслень, схем; суть та істотні ознаки виробу, на який подано заявку; застосовність промислового зразка для використання у промисловості або в іншій сфері діяльності.

Формула винаходу.Формула винаходу - це стисла вичерпна словесна характеристика винаходу, що містить сукупність усіх його суттєвих ознак і визначає обсяг правової охорони винаходу.

В Україні прийнята формула так званого європейського типу - з виділеною новизною, тобто нові ознаки згруповані у другій час­тині формули після слів «відрізняється тим, що», тоді як у першій частині формули наведені ознаки, спільні з прототипом.

Формула має перш за все правове значення і може складатися з одного (одноланкова) або кількох пунктів (багатоланкова). Пункти поділяють на незалежні, які й визначають правові межі винаходу, і залежні, додаткові, які самостійного правового значення не мають, а лише розвивають і конкретизують незалежний пункт.

Саме шляхом аналізу сукупності наведених у формулі ознак встановлюють факт використання винаходу. Кожний пункт формули має вигляд одного речення, оскільки за своєю суттю є логі­чним визначенням поняття через рід і видову ознаку.

Від того, наскільки кваліфіковано, вичерпно та точно складена формула винаходу, залежить ефективність і дієвість наданої патентом правової охорони.

Реферат винаходу (корисної моделі).Скорочений виклад змісту опису винаходу (корисної моделі), який включає назву винаходу (корисної моделі), характеристику галузі техніки, до якої належить винахід (корисна модель) і (або) галузь його за­стосування, характеристику суті винаходу (корисної моделі) із зазначенням технічного результату, якого мають досягти.

Реферат опису винаходу (корисної моделі) призначений для оперативного ознайомлення широкого кола спеціалістів із суттю винаходу (корисної моделі). Текст реферату складається з окре­мих коротких речень, що мають категоричну форму.

Під час складання реферату слід вживати стандартизовані тер­міни, а якщо вони відсутні - найбільш уживані в науковій та технічній літературі. Текст середнього розміру має містити до 150 слів.

Реферат складають лише з інформаційною метою і не беруть до уваги, наприклад, при визначенні рівня техніки або тлумаченні формули винаходу.

Рисунки (креслення або інші графічні матеріали).До складу заявки на видачу патенту на винахід, корисну модель можуть входити рисунки (креслення та інші графічні матеріали), якщо вони необхідні для розуміння суті опису. їх слід погоджувати з текстом опису й оформляти у вигляді графічних матеріалів (власне креслень, схем, графіків, рисунків тощо), фотографій, таблиць, діаграм тощо Рисунки надають, якщо неможливо проілюструвати опис роз­робки кресленнями або схемами. Фотографії додають як допов­нення до інших видів графічних матеріалів.

Комплект фотографій виробу, макета або рисунка.До складу заявки на видачу патенту на промисловий зразок включають комплект фотографій виробу, макета або рисунка, який є основним документом, що містить зображальну інформацію про заявлений промисловий зразок і дозволяє визначити обсяг його правової охорони.

Виріб має бути сфотографований повністю за рівномірного освітлення на нейтральному фоні без побічних предметів.

Креслення, схема, карта.До заявки на промисловий зразок за необхідності можуть входити креслення загального вигляду виробу або схема, карта. Зазначені документи мають містити додаткову інформацію про заявлене художньо-конструкторське рішення, яка відсутня у фотографіях.

До заявки на видачу патенту на винахід, корисну модель або промисловий зразок додають документ, який підтверджує сплату збору у встановленому розмірі або підстави для звільнення від сплати збору, а також для зменшення його розміру.








Дата добавления: 2015-11-10; просмотров: 940;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.014 сек.