Основи технології
Мости працюють на рівні логічного каналу даних, який управляє потоком даних, контролює помилки передачі, забезпечує фізичну (на відміну від логічної для вище розміщених рівнів) адресацію і управління доступом до фізичного середовища. Для забезпечення роботи мостів використовуються різні протоколи рівня 2, визначальні алгоритми управління потоком, контролю помилок, способи адресації і надання доступу до середовища передачі. Прикладами протоколів цього рівня є Ethernet, Token Ring, FDDI.
Мости не відносяться до числа складних пристроїв. Вони аналізують вхідні кадри і ухвалюють рішення про їх передачу або відкидання на основі інформації, що міститься в заголовку прийнятого кадру. В деяких випадках (наприклад, при заданні маршруту відправником - source-route bridging) в кожному пакеті вже міститься опис всього шляху до одержувача.
Прозорість для протоколів верхніх рівнів є основною перевагою мостів. Оскільки мости функціонують на рівні логічного каналу даних, вони можуть ухвалювати рішення про передачу кадрів без аналізу інформації, пов'язаної з протоколами вище розміщених рівнів, за рахунок чого швидкість передачі кадрів може бути достатньо високою при роботі з будь-якими протоколами рівня 2. Для мостів немає нічого незвичайного в передачі з однієї мережі в іншу трафіку Apple Talk, DECnet, TCP/IP, XNS і ін.
Мости здатні фільтрувати пакети на основі інформації, що міститься в заголовках рівня 2. Наприклад, міст можна запрограмувати на відкидання всіх кадрів, одержаних із заданої мережі. Оскільки інформація канального рівня часто включає інформацію про протоколи верхніх рівнів, мости можуть забезпечувати фільтрацію і по цьому параметру. Більше того, фільтрація може допомогти в зниженні надмірного широкомовного або групового трафіку.
Ділячи великі мережі на більш дрібні фрагменти, мости забезпечують ряд переваг.
1. За рахунок пересилки в інші мережі тільки частини трафіку знижується трафік в кожній із зв'язаних мостом ЛОМ.
2. Міст може діяти як брандмауер (firewall) проти деяких потенційно небезпечних помилок в мережі.
3. Міст забезпечує можливість взаємодії великого числа пристроїв, підключених до будь-якої із зв'язаних мостом ЛОМ.
4. Мости розширюють ефективну протяжність мережі, дозволяючи обмінюватися даними із станціями, які раніше не були доступні.
Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 621;