Кромки безчовникових верстатів
Частіше всього на безчовникових верстатах формуються перевивні або закладні кромки. Ці кромки вимагають наявності на верстатах додаткових механізмів – кромкоутворювачів. На верстатах типу СТБ і АТПР формуються закладні кромки, які утворюються за допомогою заробітку кінців уточин в наступний зів.
Збільшення щільність кромки по утоку веде до того, що після обробки кромка виходить хвилястою, це знижує сортність тканини. Для усунення цього недоліку кромку або розріджують по основі Ро кр = 0,75 × Ро ф, або застосовують відповідні переплетення. Для кращої підробки загнутих кінців уточин на верстатах СТБ і АТПР використовують з кожного краю по одній або 2 уловлюючі нитки, які, як правило, виробляються полотняним переплетенням. Незалежно від роду волокна ширина двох кромок на СТБ і АТПР береться 3 – 3,5 см.
Перевивні кромки формуються на рапірних або пневматичних верстатах, вони відповідають міцності кромок човникових верстатів. Збільшення міцності досягається за рахунок збільшення щільність по основі Ро кр = (1,5÷2) × Ро ф
На пневматичних верстатах перевивні кромки формуються з використанням трьох (для шовку) і 4-х, 5-ти (для бавовни) трійок перевивних ниток.
Ліва кромка виходить за рахунок однієї трійки перевивних ниток. В правій використовується 2-4 нитки, які після знимання тканини з верстата зрізаються. Для рапірних верстатів окрім перевивної зліва і справа формуються дві несправжні кромки, між несправжньою і перевивною кромкою є пропуск декілька зубів берда, де саме встановлені ножі. В несправжній кромці по 24 нитки, перевивних всього 2 – зліва і справа.
На пневматичних верстатах ширина 2-х кромок – до 1,8 см, на рапірних для бавовни – 1,2 см, для шовку – 1,5 см.
Відсоток відходів по утоку залежно від типу ткацького верстата і виду кромки:
- для човникового верстата – 0,2 %
- для безчовникового з закладною кромкою – 0,04 %
- для пневматичного верстата з перевивною кромкою – 2 %
- для рапірного верстата з перевивною кромкою – 5 %
Переплетення які частіше за все використовують для кромок – двулицьові переплетення (полотняне, основний репс 2/2, рогожка).
Дата добавления: 2015-08-14; просмотров: 522;