Мережевий рівень в Інтернет

На мережевому рівні Інтернет можна розглядати як безліч з’єднаних між собою підмереж і приєднаних до них хостів (вузлів). В Інтернеті хост — це будь-який пристрій, підключений до мережі, що використовує стек протоколів TCP/IP. В основі Інтернет — кілька високошвидкісних магістралей і маршрутизаторів, до яких приєднані регіональні мережі, до складу яких входять чисельні локальні мережі та хости, утворюючи складну ієрархічну структуру мережі.

Обмін даними відбувається за допомогою дейтаграм, без установлення віртуальних з’єднань. Протоколом передачі дейтаграм є протокол IP (Internet Protocol), який визначає формат дейтаграми та правила її передачі мережею. Нині існує дві версії протоколу IP: v4 і v6.

Дейтаграма містить заголовок і поле даних. Заголовок дейтаграми IPv4 (рис. 10.2) складається з фіксованої частини розміром 20 байтів і необов’язкової частини змінної довжини.

 

 

Рис. 10.2. Заголовок дейтаграми IPv4

 

Поле Версія завдовжки 4 біта визначає версію IP протоколу. Поле Довжина заголовка завдовжки 4 біта містить інформацію про довжину заголовка в 32-бітовому слові. Поле Тип служби (8 біт) визначає, як обробляється дейтаграма. У цьому полі міститься інформація щодо важливості даних, які передаються, відповідно до якої встановлюється спосіб маршрутизації дейтаграми. У полі Повна довжина вказується довжина всієї дейтаграми разом із заголовком і даними. Розмір цього поля становить 16 біт, а отже, максимальний розмір дейтаграми дорівнює 216 =65535 байт. Поле Ідентифікатор завдовжки 16 біт містить інформацію про фрагментування дейтаграми, яка дає можливість одержувачеві визначити, якій дейтаграмі належать надіслані йому фрагменти. У поле Зміщення фрагмента заноситься інформація стосовно розміщення фрагментів у вибраній дейтаграмі. Довжина цього поля дорівнює 13 біт. Поле Прапори містить 3 біта, з яких тільки 2 використовуються. Якщо перший біт дорівнює нулю, то надається дозвіл на фрагментацію дейтаграми, у протилежному випадку — ні. Нульове значення 2-го біта вказує на те, що даний фрагмент є останнім у дейтаграмі, якщо це значення дорівнює одиниці, то за цим фрагментом передаються інші фрагменти. Поле Час життя містить інформацію про максимальний період «життя» дейтаграми у мілісекундах. У полі Протокол вказується протокол вищого рівня (наприклад, TCP), який використовується для створення повідомлень, що передаються дейтаграмою.








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 1002;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.