Послідовність і правила розбирання та збирання РПГ-7
Розбирання гранатомета може бути неповним і повним:
– неповне – для чищення, змазування та огляду гранатомета;
– повне – для чищення при сильному забрудненні, після перебування гранатомета під дощем чи у снігу, при переході на нове мастило, для огляду в розібраному вигляді та при ремонті.
Основні правила, яких необхідно дотримуватися при проведенні розбирання та збирання гранатомета, такі:
– розбирання та збирання проводити на столі або чистій підстилці;
– частини та механізми класти у порядку розбирання, поводитись з ними обережно;
– під час відокремлення та приєднання частин гранатомета не застосовувати значних зусиль і різких ударів;
– при розбиранні і збиранні гранатомета застосовувати інструмент, що входить до комплекту ЗІП.
Неповне розбирання гранатомета
Неповне розбирання гранатомета здійснювати у такій послідовності:
1. Зняти чохли спочатку з казенної, а потім з дулової частини гранатомета.
2. У РПГ-7Дрозібрати ствол:утримуючи трубу лівою рукою, відтиснути великим пальцем важіль механізму блокування, повернути патрубок правою рукою проти годинникової стрілки до упору і відокремити його від труби (рис. 6.25, а).Якщо після тривалої стрільби з гранатомета важко відокремити патрубок від труби, то необхідно зафіксувати ключем-викруткою у відтиснутому положенні важіль механізму блокування, а потім гранатометнику утримувати трубу, а помічнику повернути патрубок проти годинникової стрілки. Розбирання ствола виконувати тільки при переведенні гранатомета у положення для десантування, огляду та чищення в місці з’єднання труби і патрубка.
У гранатомета з нічним прицілом перед розбираннямвідокремити сошку, для чого підняти важіль, вивести сергу з зачеплення стрижня і відкинути верхню частину хомута сошки.
3.Відокремити ударно-спусковий механізм:покласти гранатомет на стіл планкою для кронштейна оптичного прицілу вниз; натиснути викруткою чи пристосуванням для збирання і розбирання ударно-спускового механізму на розрізну частину чеки та заглибити її (рис. 6.25, б), потім виштовхнути (вибити) вибивачем чеку, взятись за рукоятку і відокремити ударно-спусковий механізм від ствола.
У гранатомета РПГ-7Д з тросовим механізмом блокування ударно-спусковий механізм при неповному розбиранні не відокремлюється.
4.Відокремити бойковий механізм: повернути гранатомет бойковим механізмом угору (або поставити його у вертикальне положення); утримуючи ствол лівою рукою, правою рукою за допомогою ключа-викрутки вигвинтити ніпель (рис. 6.25, в) і вийняти з основи бойкового механізму бойок, пружину бойка та опорну втулку.
Рис. 6.25. Неповне розбирання гранатомета:
а – відокремлення патрубка від труби; б – виштовхування чеки ударно-спускового механізму;
в – вигвинчування ніпеля бойкового механізму
5.Відокремити кришку корпусу ударно-спускового механізму:взяти ударно-спусковий механізм у ліву руку, правою рукою за допомогою ключа-викрутки вигвинтити 4 гвинти і зняти кришку корпусу ударно-спускового механізму. У гранатомета з нічним прицілом після відгвинчування двох верхніх гвинтів відокремлюється основа механізму світлоблокування.
Збирання гранатомета після неповного розбирання:
1.Приєднати кришку корпусу ударно-спускового механізму: поставити на місце кришку корпусу та загвинтити чотири гвинти. У РПГ з нічним прицілом спочатку загвинтити два нижні гвинти, а потім за допомогою двох верхніх гвинтів приєднати основу механізму світлоблокування.
2.Приєднати бойковий механізм: надіти на бойок пружину, вставити опорну втулку і бойок із пружиною в основу бойкового механізму та загвинтити ніпель ключем-викруткою до упору в опорну втулку.
3.Приєднати ударно-спусковий механізм:ввести виступ основи бойкового механізму у виріз на корпусі ударно-спускового механізму, приєднати ударно-спусковий механізм до ствола та з лівого боку вставити (забити) чеку в отвір.
4. У гранатомета РПГ-7Дзібрати ствол:утримуючи трубу лівою рукою, відтиснути великим пальцем важіль механізму блокування, вставити патрубок у трубу так, щоб секторні виступи патрубка ввійшли у відповідні виїмки труби (при цьому стійка повинна бути приблизно на лінії механічного прицілу); відпустити важіль, повернути патрубок правою рукою у напрямку руху годинникової стрілки до заходження защіпки (виступу важеля) за торець секторного виступу патрубка.
У гранатомета з нічним приціломприєднати сошку: між основою мушки та ударно-спусковим механізмом установити сошку так, щоб нога з пружинною защіпкою була з лівого боку, опустити верхню частину хомута, ввести сергу за зачіп стрижня та опустити до кінця важіль.
5.Перевірити правильність збирання гранатомета: поставити курок на бойовий звід, при натисканні на спусковий гачок курок повинен різко ударити по бойку.
6.Надіти чохли спочатку на дульну, а потім на казенну частину гранатомета.
Примітка. Бойковий механізм може бути відокремлений від гранатомета або приєднаний до нього і при невідокремленому ударно-спусковому механізмі. Для цього необхідно перед відокремленням бойкового механізму поставити курок на бойовий звід і перемістити праворуч запобіжник.
Дата добавления: 2015-07-04; просмотров: 3848;