Оператори відношення
МОДУЛЬ № 2
ЕЛЕКТРОННІ ТАБЛИЦІ MICROSOFT EXCEL 2003
Лабораторна робота № 5
Розв’язання економічних задач за допомогою електронних таблиць. Використання логічних функцій
Мета: навчитися формувати умовні вирази та використовувати їх у розрахунках.
План
1. Оператори відношення.
2. Функція ЕСЛИ.
3. Використання підсумкових функцій.
4. Автоматична перевірка правильності введених даних.
5. Умовне форматування.
Теоретичні відомості
Оператори відношення
Для перевірки наявності/відсутності якої-небудь ознаки або події, використовують логічні вирази. Логічні вирази формуються за допомогою операторів відношення:
= логічне дорівнює
> більше
< менше
>= більше або дорівнює
<= менше або дорівнює
<> не дорівнює
Наприклад, (D1=500), (A1<>A5), (F1>=10%)
Логічний вираз приймає значення істина ( або 1), якщо умова у виразі виконується, та лож ( або 0) – якщо умова не виконується. Логічні вирази можуть складатися з однієї або декількох умов. Якщо необхідно перевірити одночасне виконання декількох умов, то умови у логічному виразі об’єднаються за допомогою знаку “*”. Для перевірки виконання хоча б однієї з декількох умов, їх об’єднують знаком “+”.
Наприклад, для перевірки факту, що у комірці В1 знаходиться значення у межах від 50 до 100, можна використати умову (В1>=50)*(B1<=100). Для перевірки факту, що у комірці С1 знаходиться літера “А” або літера “В”, можна скористатися умовою (С1=“А”)+(С1=“В”).
Для перевірки у логічному виразі виконання одночасно декількох умов, також використовують логічні функції И() та ИЛИ().
И( умова; умова; …) – функція И() повертає логічне значення істина, якщо всі її аргументи (умови) приймають значення істина. Якщо хоча б одна з умов приймає хибне значення, то функція И() повертає значення лож.
ИЛИ( умова; умова; …) – функція ИЛИ() повертає логічне значення істина, якщо хоча б одна з її умов приймає значення істина. Якщо всі умови приймають хибне значення, то функція ИЛИ() повертає значення лож.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 1318;