Постановка на запобіжник
При переведенні прапорця у положення запобігання “ПР” кулачки перевідника-запобіжника віджимають розбивач назад і замикають його. Зуб перевідника-запобіжника повертає і виводить верхнє перо шептала з-під бойового зводу курка, тому курок під дією бойової пружини завдає удару по замкнутому розбивачу. Нижнє перо шептала впирається у поличку курка і не дає можливості звести його. Ребро перевідника-запобіжника зчіплюється з правим виступом рамки і замикає затвор із рамкою пістолета.
4.8. 9-мм ПІСТОЛЕТ „ФОРТ 12”
9-мм пістолет ,,ФOPT 12” (рис. 4.86) є особистою зброєю нападу та захисту, призначеною для ураження супротивника на невеликій відстані.
Автоматика самозарядного пістолета заснована на використанні енергії відбою вільного затвора. Надійність замикання каналу ствола досягається великою масою затвора та силою зворотної пружини.
Ударно-спусковий механізм – куркового типу подвійної дії, скопійований з чеського пістолета CZ 82/83.
Крім бойового пістолета на його базі розроблені також модифікації під спеціальні патрони з гумовими кулями та під газові патрони. Пістолети випускаються як у звичайному оформленні з матовими поверхнями, так і в нагородному, з гравіруванням і золоченням (рис. 4.97, г).
Стрільба з пістолета ведеться тільки одиночними пострілами. Дальність ефективної стрільби до 50 м, а вбивча сила кулі зберігається до 350 м.
Для стрільби з бойового пістолета ,,ФOPT 12” використовуються 9-мм пістолетні патрони з кулями: зі свинцевим або сталевим осердям, трасуючими „КТ”, бронебійними „БЖТ”, важкими зі свинцевим осердям, підвищеної пробивної дії зі сталевим осердям, зниженої пробивної дії, експансивними та безоболонковими металопорошковими.
Запобіжник розташований з лівого боку і при вмиканніблокує: розбивач, спусковий гачок, затвор із рамкою та шептало з курком і тягою.
Крім запобіжника в пістолеті передбачені інші засоби безпеки:
– якщо затвор незамкнутий,то роз’єднувач блокує тягу i не дозволяє зробити постріл і перезаряджання;
– для запобігання випадкового пострілу при зриві курка до постановки його на бойовий звід або при зніманні з бойового зводу курок автоматично стає на запобіжний звід;
– штифт на затворі усуває можливість вильоту розбивача у бік стрільця.
Спускова скоба дозволяє вести стрільбу двома руками. Розміри рукоятки вибрані з урахуванням антропометричних особливостей руки, що дозволяє вести швидку, точну та інтенсивну стрільбу.
Пістолет складається з таких частин і механізмів (рис. 4.87):
– ствол;
– рамка зі спусковою скобою;
– затвор з розбивачем, викидачем та запобіжником;
– зворотна пружина;
– бойова пружина;
– ударно-спусковий механізм;
– затворна затримка;
– накладка;
– магазин.
|
1 – затвор; 2 – штифт пружинний; 3 – викидач; 4 – гніток викидача; 5 – запобіжник;
6 – пружина викидача; 7 – пружина гнітка запобіжника; 8 – гніток запобіжника;
9 – цілик; 10 – пружина розбивача; 11 – розбивач; 12 – зворотна пружина;
13 – вузький кінець зворотної пружини; 14 – напрямна вісь; 15 – ствол;
16 – вісь тяги; 17 – пружина тяги; 18 – спусковий гачок; 19 – тяга; 20 – роз’єднувач;
21 – відбивач; 22 – пружина шептала; 23 – вісь шептала; 24 – шептало; 25 – штовхач;
26 – курок; 27 – вісь штовхача; 28 – штифт важеля; 29 – накладка; 30 – подавач;
31 – вісь спускового гачка; 32 – пружина затворної затримки; 33 – затворна затримка;
34 – вісь затворної затримки; 35 – пружина фіксатора магазина; 36 – вісь курка;
37 – фіксатор магазина; 38 – пружина магазина; 39 – дно магазина; 40 – кришка магазина;
41 – корпус магазина; 42 – гвинт; 43 – рамка; 44 – важіль; 45 – бойова пружина
При пострілі під тиском порохових газів затвор рухається назад, a куля залишає гільзу і рухається по стволу вперед.
Затвор при русі назад натискає на роз’єднувач, який відокремлює тягу від шептала і дозволяє йому притиснутися бойовим виступом до курка. Виступ курка при натисканні на курок затвором, зчіплюється з бойовим виступом шептала i стає y зведене положення. Затвор продовжує рухатись назад і захоплює викидачем порожню гільзу, яка при зустрічі з відбивачем викидається крізь вікно затвора назовні. Зворотна пружина стиснута, курок утримується бойовим виступом шептала у зведеному положенні, спусковий гачок з тягою відокремлений від шептала.
Під дією сили стиснутої зворотної пружини затвор починає рухатись вперед, при цьому він захоплює з магазина патрон i досилає його у патронник. При підході до свого переднього положення затвор опускає роз’єднувач, який при відпусканні спускового гачка притискає тягу спускового гачка до шептала. Для продовження стрільби слід відпустити спусковий гачок і ще раз натиснути на нього, завдяки чому шептало звільнить курок, який повертаючись на своїй осі ударяє по розбивачу. Ведення вогню таким чином може продовжуватися до витрати усіх патронів у магазині.
Після пострілу останнім патроном затвор утримується у крайньому задньому положенні затворною затримкою, яка підіймається вгору виступом подавача магазина. При натисканні на кнопку затворної затримки затвор звільняється i різко рухається у переднє положення.
За рахунок збільшення маси затвора і розміщення зворотної пружини під стволом досягнута краща збалансованість пістолета. Ствол (довжиною 95 мм) має 6 гексогональних нарізів і при пострілі його менше підкидає вгору.
На базі пістолета ,,ФOPT 12” з 2004 року почалась розробка пістолета ,,ФOPT 17” у якого рамка виготовляється із пластикових композиційних поліамідів, що армовані скловолокном. За рахунок цього підвищена зносостійкість деталей і пістолет став легше на 150 г. Магазин ,,ФOPT 17” має пластмасову кришку і містить 13 патронів. Для стрільби гумовими кулями розроблено пістолет ,,ФOPT 17Р”.
Дата добавления: 2015-07-04; просмотров: 1537;