Функціональні клавіші.
F1 - Help (підказка) - висвітлює перелік команд і функцій NC, по кожній з яких можна отримати більш детальну інформацію, якщо виділити її в списку і натиснути Enter . NC переходить на другий рівень допомоги, де подано більш деталізований опис даної команди. Рядок статусу задає можливі підрежими роботи з підказкою:
· Next – перехід на наступну сторінку підказки;
· Previous – перехід на попередню сторінку підказки;
· Index – вихід на вищий рівень допомоги;
· Cancel – відміна режиму підказки.
Режим Help можна викликати в процесі роботи з будь-якою функцією NC, при цьому висвітлюється сторінка допомоги саме для даної функції.
F2 - Menu (меню) - викликає на екран вікно користувацького меню. Для вибору з нього бажаного режиму роботи треба натиснути клавішу позначену в лівій колонці або, встановивши вказівник на вибраний рядок, натиснути Enter .
F3 - View (перегляд) - забезпечує перегляд на екрані вмісту файла, на якому стоїть вказівник NC. У верхньому рядку вікна перегляду висвітлюється інформація про файл, що переглядається, у нижньому – допоміжні призначення функціональних клавіш для режиму View . Вихід з режиму здійснюється клавішами Esc або F10 .
F4 - Edit (редагування) - режим призначений для перегляду, створення або внесення змін у текст файла. Для редагування існуючого файла необхідно відмітити його в курсором і натиснути F4 . Для створення нового файла набирають Shift + F4 та у відповідь на запит імені вводять ім’я, яке буде присвоєне файлу. Вихід з редактора здійснюється натискуванням клавіш F10 або Esc . При цьому проводиться контроль – якщо в текст, що редагується вносились зміни, які ще не записувалась у файл, то виводиться підказка щодо вибору варіанту збереження інформації:
You’ve made changes since last save (У файл вносились зміни)
Save (Записати) Don’t save (Не записувати) Continue edit (Продовжити редагування)
F5 - Copy (копіювання) - переписує копію заданого активного файла (або групи файлів) у вказаний каталог. Порядок роботи звичайно буває наступним:
· виділити файл, що підлягає копіюванню;
· перейти на сусідню панель і розкрити каталог, у який буде копіюватись файл;
· повернутись на панель з файлом і натиснути F5 ;
· перевірити у вікні копіювання, яке з’являється на екрані, правильність вибору та натиснути Enter . Якщо в каталозі, куди копіюють, вже існує файл з таким іменем, то виводиться відповідне повідомлення і запит, чи змінювати його. Можливі наступні варіанти вибору:
° Overwrite – замінити старий файл на той, що копіюється;
° All – замінити всі старі файли (при груповому копіюванні);
° Skip – відмінити копіювання даного файла.
Коли треба скопіювати декілька файлів з якогось каталогу, то їх відмічають натискуванням клавіші Insert при підсвітленому файлі. Помилкова відмітка знімається повторним натискуванням Insert . Велику групу файлів можна відмітити, користуючись клавішею + (плюс) на правій цифровій клавіатурі. На екрані з’являється вікно з умовним позначенням всіх файлів каталогу *.* . Кожнен із символів * можна замінити позначенням імені чи розширення файлів (наприклад, *.pas – всі файли з Паскаль-програмами). Вибір групи підтверджується через Enter . Щоб зняти групову відмітку, натискують клавішу - (мінус) на цифровій клавіатурі. Відмічена група файлів копіюється вказаним вище чином.
F6 - RenMov (перейменування/перенесення) – дозволяє змінювати ім’я файла (групи файлів) чи ім’я каталогу або переносити файл у інший каталог. Перенесення файлів здійснюється так само як їх копіювання, але при цьому перенесені файли витираються із старого каталогу. У разі перейменування файла чи каталогу у вікні підказки треба вказати нове ім’я.
F7 - MkDir (створення директорії) – створює нові каталоги (підкаталоги). Вказівник NC повинен знаходитись всередині того каталогу ( в т.ч. кореневого), для якого створюється підкаталог. При натискуванні F7 на екрані висвітлюється вікно для введення імені нового каталогу. Якщо введене ім’я надто довге, то воно обрізається до восьми символів.
F8 - Delete (витирання) - витирає вказаний файл, групу файлів або каталог. Для витирання групи файлів її відмічають одним із способів описаних раніше.
Щоб усунути помилкове знищення потрібних файлів, кожен запит на витирання (натискування F8 ) вимагає підтвердження. Виводиться вікно з іменем файла чи каталогу, що буде витертий, і варіанти вибору:
· Delete - витирати;
· Cancel - відмінити.
Вибравши (підсвітивши) відповідь, треба натиснути Enter . При витиранні групи файлів у вікні підказки виводиться їх загальна кількість, а підтвердження вимагається двічі.
F9 - PullDn (встановлення режиму стану панелей) – надає додаткові можливoсті користувачеві: вибирати зручні для роботи режими зображення каталогів NC, встановлювати атрибути файлів і форму їх представлення та ряд інших.
Вибір здійснюється через рядок меню, який висвітлюється у верхній частині екрану:
Left Files Commands Options Right
(ліва) (файли) (команди) (опції) (права)
Команди груп Left та Right повністю ідентичні і працюють відповідно з лівою та правою панелями. Вони умовно поділені на три групи:
· встановлення конфігурації панелі, зокрема, виведення повної Full чи стислої Brief інформації про файли;
· впорядкування (сортування) файлів: за іменами, за розширеннями імен, за часом створення, за розмірами;
· інші операції.
Вибір відповідної команди здійснюється встановленням вказівника на потрібний рядок у вікні Left чи Right . Команди групи Files дублюють режими функціональних клавіш F1 .. F10 , а також встановлюють атрибути файлів. В групу Commands зібрані різнотипні команди, серед яких побудова дерева каталогу, пошук файла за вказаним іменем, зміна режиму дисплея, перемикання панелей та інші.
Команди групи Options визначають особливості конфігурації екрану та вибір редактора текстів.
F10 - Quit (вихід) - здійснює вихід з оболонки NC. Виконання команди здійснюється після підтвердження рішення покинути NC: Yes – так; No – ні. Повторне завантаження NC здійснюється командою nc (тобто, запуском на виконання файла nc.exe) з каталогу NC.
З метою прискорення роботи користувача NC деякі з режимів представлених в PullDn реалізовані через функціональні клавіші. Серед них:
Ctrl + F1 – відключення, а при повторному натискуванні - включення зображення лівої панелі;
Ctrl + F2 – відключення/включення зображення правої панелі;
Ctrl + О ( Ctrl + літера О) – відключення/включення зображення обох панелей;
Ctrl + U – поміняти панелі місцями;
Alt + F1 – вибір диску лівої панелі;
Alt + F2 – вибір диску правої панелі;
Alt + F7 – пошук заданого файла;
Ctrl + L – висвітлення інформації про наявну оперативну пам’ять та про заповнення диску активної панелі;
Ctrl + Q – висвітлення інформації про розмір пам’яті на логічному диску, яка відводиться для вибраного каталогу;
Ctrl + Enter або Ctrl + J – запис в командний рядок імені файла, на якому розташований вказівник.
Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 1170;