Завдання лабораторної роботи

Робота з каталогами і файлами в операційних системах

Windows та DOS.

Мета роботи: Навчитись працювати з каталогами та файлами за допомогою інстру­мен­тальних засобів операційної системи (ОС) Windows та програм-оболонок MS DOS.

Завдання лабораторної роботи

Пункти 1-11 завдання лабораторної роботи повинні бути виконані як на основі інстру­мен­тальних засобів ОС Windows (зокрема за допомогою вбудованої програми WindowsExplorer), так і на основі команд однієї з програм-оболонок MS DOS, яка встановлена на даному комп’ютері: NortonCommander, Far чи іншої. Пункти 12-14 виконуються тільки для програми-оболонки.

1. Подивитись, які логічні диски складають зовнішню пам’ять даного персонального комп’ютера, визначити розмір кожного з доступних дисків та відсоток його заповнення. Переглянути вміст кореневих каталогів цих логічних дисків, занотувати, скільки системних і/або користувацьких каталогів входять до складу кореневого каталогу заданого диску.

2. Вивести дерево каталогів для одного з логічних дисків. Навчитись швидко просуватись по дереву, активізуючи потрібні підкаталоги. У звіті вказати вміст кореневого каталогу даного диску та структуру одного з його багаторівневих підкаталогів.

3. Розкрити один із підкаталогів, що містить текстові файли. Переглянути вміст одного-двох файлів, використовуючи вбудовані переглядачі (в’ювери) чи редактори текстів.

4. Перейти на виділений групі логічний диск. У кореневому (або заданому каталозі) створити підкаталог, ім’я якого повинно співпадати з найменуванням групи (в імені не використовувати кириличних літер).

5. Всередині даного каталогу створити особистий підкаталог з іменем, що відповідає прізвищу студента.

6. Скопіювати в особистий каталог переглянуті раніше файли та ще декілька з інших каталогів (оригінали файлів повинні обов’язково залишитись у базових каталогах).

7. Вивести повну інформацію про файли каталогу. Пересортувати файли за: 1) най­мену­ваннями, 2) розширеннями, 3) датою створення. Повернутись до стислого відобра­ження списку файлів.

8. Перейменувати деякі файли та змінити ім'я особистого каталогу.

9. Навчитись виділяти групи файлів зі спільними ознаками, за наприклад, спільними розширеннями імен,та виконувати пошук файлів за заданими масками.

10. Перейти у кореневий каталог свого логічного диску. Здійснити пошук якогось файлу за його іменем (можна вказати неповне ім’я), використовуючи спеціальні засоби для пошуку файлів.

11. Повернутись в особистий каталог і витерти з нього всі файли та знищити сам каталог.

12. При роботі з програмами-оболоноками MS DOS навчитись швидко відключа­ти/ включати панелі середовища (кожну зокрема та обидві разом).

13. Ознайомитись з організацією системи допомоги програмної оболонки. Навчитись отримувати необхідну підказку, здійснювати переходи на різні рівні допомоги.

14. Наприкінці роботи відновити особистий підкаталог у загальному каталозі групи – він повинен бути порожнім.

15. Скласти звіт з лабораторної роботи, в якому послідовно вказати, які команди і/або інструментальні засоби застосовувались для виконання кожного пункту завдання та яким був результат виконання цього пункту. Оформлення звіту повинно відповідати наведеним вище вимогам.









Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 757;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.