ТХТ або ASCII

Самий заслужений і давно існуючий формат — ASCII (American Standard Code for Information Interchange — американський стандартний код для обміну інформацією). Він має саму просту організацію: наприклад, в англійському алфавіті (утім, як і в російському) одній букві відповідає один байт. Найбільш універсальний формат, застосовується для збереження документів, що повинні бути прочитані програмами, що працюють у різних операційних системах. Зберігає текст без форматування.

RTF

RTF (Rich Text Format) — формат обміну документів між текстовими процесорами. Він був розроблений Microsoft у 1986 році і з тих пір існує, у визначеному змісті, паралельно іншим. Головне його достоїнство в тім, що його внутрішня організація передбачає передачу всіх елементів форматування: розміру і параметрів шрифту, параметрів абзаців і т.д. Він дуже добре специфікований, описаний документально, досить просто і строго організований і гарно розпізнаваний практично всіма офісними додатками.

DOC

Формат DOC є, по суті, внутрішнім форматом MS Word. Цілком зберігає форматування, використовує 16-бітне кодування символів, що вимагає використання таблиці кодів Unicode. Необхідно враховувати, що MS Word 2000 і MS Word 97 цілком сумісно по формату, але більш ранні версії — ні, тому при збереженні документа, навіть якщо збираєтеся надалі працювати з ним винятково в MS Word, потрібно звернути особливу увагу на його версію. При збереженні документа в текстовому процесорі MS Word він пропонує за замовчуванням саме формат DOC. Як правило, має сенс прийняти цю пропозицію, якщо, звичайно, немає яких-небудь особливих ідей щодо подальшої публікації або переносу файлу в інші додатки.

HTML

HTML (Hypertext Markup Language) - формат збереження Web-сторінок. HTML — універсальна мова розмітки гіпертексту, застосовувана в Інтернету, містить керуючі коди (тэги). Для Word 2000 формат HTML є внутрішнім, рівноправним зі споконвіку «рідним» форматом DOC.

Вибір необхідного формату текстового документа або його перетворення з одного формату в іншій виробляється в процесі збереження файлу або в процесі його відкриття в програмі-редакторі.

 

1.5. Публікація

Після створення і збереження документа звичайно встає питання про його публікацію. Це представлення документа в його остаточному, готовому вигляді. У залежності від типу представлення документа умовно можна виділити три види публікації.

• друкування документа;

• електронна публікація;

• Web-документи.

Друкуваннядокумента — це створення його твердої копії на папері або прозорих плівках. Друк здійснюється за допомогою принтерів, що є зовнішніми пристроями для комп'ютера і підключаються до нього через один з існуючих на даний момент інтерфейсів. При підготовці документа до друку необхідно установити параметри друку, наприклад, номера сторінок виведених на друк, кількість копій і ін.

Електронна публікація. Під електронною публікацією розуміється остаточне представлення документа в електронному вигляді з можливістю переносу його в тім же виді іншим користувачам і читання з екрана поза залежністю від способу переносу. Можна відправити створений документ іншому користувачеві або замовникові різними способами:

• відправити по електронній пошті, якщо в нього є свій e-mail;

• викласти його в Інтернет як Web-сторінку;

• зберегти на гнучких носіях, наприклад на дискеті.

Збереження на гнучких носіях - при такому способі варто враховувати такі особливості документа, як текстовий процесор, у якому він створювався, версію операційної системи, установку шрифтів і т.ін. Спробою зробити цей процес більш універсальним і безпечним стала розробка фірмою Adobe формату PDF (Portable Document Format – формат документів, що можна перенести), що створювався з метою дати можливість юридичним і економічним фірмам і іншим організаціям з великим обсягом документів зберігати точне зображення сторінок при обміні електронними файлами. Для оперування з PDF-файлами був розроблений пакет Adobe Acrobat, що вважається дійсним інструментом для «безпаперового офісу», дозволяючи переглядати і редагувати на екрані цілком відформатовані документи без допомоги їхнього додатка, де вони були створені, або установки додаткових шрифтів. На жаль, широкі можливості, надані як самою фірмою Adobe, так і різними третіми фірмами, у нас ще дуже мало використовуються, але для забезпечення високоякісної публікації незабаром це стане зовсім необхідно.

Електронні книги. Проблема електронної публікації в даний час в основному представлена електронною поштою, Web-сторінками, створюваними в текстовому процесорі документами. Нове покоління електронних книг створюється на основі спеціалізованих апаратних пристроїв, тексти в які завантажуються електронним способом. Зараз навіть найпростіші електронні книги являють собою досить дорогі іграшки, хоча, з огляду на вартість усіх друкованих публікацій, що більше не потрібно буде купувати, пристрої для відображення електронних видань окупляться в досить короткий термін. Всі електронні книги мають ряд незаперечних позитивних особливостей.

Миттєва доставка. Електронні книги відкривають нові можливості перед сучасними книгарнями. При замовленні на Web-вузлі тексту, книга може бути доставлена практично миттєво.

Легкість анотування. Можливість додавати власні електронні зауваження. Конструкція сучасних електронних книг дозволяє виділяти текст і вносити анотації, по яких можна здійснювати пошук.

Економічна вигода. З огляду на відсутність витрат на друкування, мінімальну вартість збереження і доставки, ціна тексту повинна істотно знизитися. У більшості випадків електронні версії повинні обходитися набагато дешевше, ніж друковані видання.

Екологічні переваги. Електронні книги дозволять врятувати від вирубки безліч дерев. Можна буде використовувати папір дуже вибірково і друкувати тільки те, що необхідно. Газети й інші видання, які „недовго живуть” можуть завантажуватися на електронні книги і згодом стиратися, а не перероблятися у вторинну сировину.

Вже існує готовий ринок професійних користувачів, таких як лікарі, юристи, економісти, кожний з яких зараз витрачає чималі гроші на довідники і журнали, причому їм приходиться купувати й обновлені версії, що випускаються періодично, довідників. Користуючись електронними книгами, вони зможуть заощадити і час, і гроші.








Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 548;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.