Режим Конструктора
Структура форми в режимі конструктора розділена на три окремі розділи: заголовок форми, область даних і примітка форми.
Рис. 5.7.3 Структура форми в режимі Конструктора
Заголовок форми - може містити елементи, необхідні для зовнішнього оформлення або просто для прикраси форми. Вони будуть присутні на формі завжди, незалежно від того, створюється новий запис або редагується та, що вже існує. Це може бути напис, малюнок, логотип фірми або інший графічний елемент.
Область даних - це основний розділ будь-якої форми. Без нього немає форми, оскільки вона містить елементи управління. Тут здійснюються всі динамічні процеси, що відбуваються при роботі форми. У нашому випадку там будуть тільки два типи елементів управління - зв'язане поле і приєднаний напис.
У зв'язане поле здійснюється введення даних, які синхронно поступають в однойменне поле відповідної таблиці, на основі якої створена форма. Поле форми і поле таблиці зв'язані між собою.
Приєднаний напис це статичний елемент, що містить текстове пояснення. Вона переміщається по полю форми тільки разом зі своїм елементом управління (приєднана до нього).
Примітка форми - схоже по своєму призначенню на заголовок, але знаходиться в нижній частині форми. Дуже часто містить інструкцію по заповненню форми або пам'ятку з вказівкою необхідній довідковій інформації.
Фоновий малюнок, що знаходиться під елементами управління і розграфлений сіткою, показує реальні розміри робочої області форми. Ті, в яких вона виводиться на екран. При наведенні на межі областей, покажчик міняє свою форму, і будь-яка з меж у цей момент може бути переміщена методом перетягання. Розташування елементів теж можна змінити, провівши клацання в полі елементу і не відпускаючи кнопку миші перетянув його на нове місце. Приєднаний напис при цьому теж автоматично переміщатиметься.
Також за допомогою контекстного меню, викликаного до області форми, можуть бути додані верхній і нижній колонтитули.
Існують наступні елементи управління:
1. – вибір об'єктів.
2. – майстер, засіб для ставлення питань і на основі відповідей будує відповідний об'єкт.
3. – напис, призначена для виведення описового тексту.
4. – поле, використовується для відображення, введення, зміни даних в джерелі записів форми для виведення результатів обчислень, а також для прийому даних, що вводяться користувачем.
5. – група перемикачів, використовується для розміщення набору прапорців, перемикачів або вимикачів, що представляє набір альтернативних значень.
6. – вимикач, використовується як окремий елемент управління, що приймає дії користувача в спеціальному діалоговому вікні.
7. – перемикач, використовується як окремий елемент управління, що приймає дії користувача в спеціальному діалоговому вікні.
8. – прапорець, використовується як окремий елемент управління, що приймає дії користувача в спеціальному діалоговому вікні.
9. – поле із списком, складовий елемент управління, об'єднуючий поле і список, що розкривається. У таке поле можна ввести значення або вибрати його із списку.
10. – список, створює список, що допускає прокрутку. Вибране в списку значення можна ввести в новий запис або використовувати для зміни в існуючому записі.
11. – кнопка, використовується для виконання дій.
12. – малюнок, використовується для відображення незмінного малюнка.
13. – вільна рамка об'єкту, використовується для відображення вільного об'єкту OLE.
14. – приєднана рамка об'єкту, використовується для відображення об'єктів OLE, таких як набір малюнків. При переході на новий запис вводяться нові об'єкти.
15. – розриви сторінки, використовується для початку нового екрану у формі.
16. – набір вкладок, використовується для створення форми з декількома вкладками.
17. – підлегла форма, використовується для виводу у формі даних з декількох таблиць.
18. – лінія, використовується для відділення даних.
19. – прямокутник, використовується для просторового угрупування споріднених даних.
20. – додаткові елементи.
Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 813;