Редагування даних в ЕТ
Редагувати у ЕТ можна клітинки, стовпці, рядки, сторінки (Листы), формули, тобто можно видаляти, переміщувати, копіювати табличні дані, автоматизовано заповнювати даними, додавати або видаляти клытинки, стовпці, рядки та сторынки, переіменовувати клітинки, стовпці, сторінки.
Видаляти дані з виокремленої клітинки або діапазону клітинок можно командою ПравкаàУдалить… або командою з контекстного меню або з клавіатури.
Також можно очистити клітинки,не тільки їх зміст, а також формат, примітки тощо, ПравкаàОчиститьдалі обрати потрібне.
Для переміщення та копіювання даних треба виокремети дані, далі обрати команду Правкаà Копировать (Вырезать), а потімПравкаàВставитьабо командами з контекстного меню або кнопоками панелі інструментів.
У ЕТ існує команда спеціальної вставки, яка дає можливість перемістити або скопіювати не тільки значення у клітинках, а також їх формат, формули тощо, Правка à Специальная вставка…
Для того щоб додати або видилити стовпець або рядок виокремити заголовок або діапазон клітинок ВставкаàСтрока (Столбец)абоПравкаàУдалить.
Переіменувати клітинкуможно командоюВставкаàИмяàПрисвоить…(Calc ВставкаàНазванияàОпределить…). Нове ім’я повинно починатися літерою та не мати пропусків.
У формулах для зручності використання аргументів, можно переіменовувати стовпці або рядки назвами, як у формулі, для цього треба вімкнути режим «Автоматически искать названия столбцов и строк» СервисàПараметрыà вкладкаВычисления.
Заповнення клітинок даними. Можно вводити послідовно дані, копіювати та переміщувати, а можно скористатися командою Правкаà Заполнить à Влево(Вправо Вверх Вниз) перед цим заповнити клітинку та виокремити діапазон заповнення.
Для заповнення клітинок послідовностями типу арифмітичною чи геометричною прогресіями, датами, послідовностю чисел, а також для копіювання однотипних формул, можно скористатися можливостью автозаповнення. Основними засобами автоматизації обчислень в ЕТ є автоматичне переобчислення всієї таблиці в разі зміни будь-яких вхідних даних і можливість копіювання однотипних формул.
Копіювання формул і автоматичне переобчислення у таблиці — це два головні засоби автоматизації обчислень в ЕТ.
Під час копіювання формули відбуваються такі дії:
- формула вводиться в інші клітинки автоматично;
- формула автоматично модифікується — змінюються відносні адреси, на які є посилання у формулі.
Наприклад, під час копіювання формули = В3*С3 з третього рядка у четвертий формула в четвертому рядку набуде вигляду = В4*С4.
Перший спосіб, заповнити одну чи дві клітинки та виокремити їх, потім протягнути за маркер заповнення (чорний прямокутник у правому нижньому куті рамки поточної клітинки).
Другий спосіб, заповнити першу клітинку початковим значенням àПравкаà Заполнить à Прогрессия… (Calc Ряды) (Рис. 4.6)
Рис.4.6. Діалогове вікно для заповнення клітинок даними (Ms Excel)
Можно створити свою власну послідовність будь яких значень (накштал список назв днів тиждня, назв місяців тощо) список. Сервис àПараметры…à вкладка Спискита ввести свою послідовність (Рис. 4.7).
Редагування сторінок. З Листами можно виконувати слідуючі дії: додавати, видаляти, копіювати та переміщувати, переіменовувати. Усі дії зручно виконувати з допомогою контекстного меню, для чого треба обрати потрібний Лист на Панелі ярликів і натиснути праву кнопку миши. А також можно виконувати ці дії командами Правка, Вставка та Формат.
Рис.4.7. Створення власного списка (Ms Excel)
Типові помилки, які зустрічаються при введенні та роботі з даними. Якщо замість результатів у клітинкі з’являється ####, то це означає, що велике число в клітинці не поміщається, отже, стовпець треба зробити ширшим, перетягнувши межу в заголовку стовпця.
Помилка ### - з’являється, якщо стовпец недостатньо широкий або дата чи час - є від’ємними числами.
Помилка #DIV/0! - з’являється при діленні числа на 0 (нуль).
Помилка #ИМЯ? - з’являється, якщо не можна розпізнати ім’я у формулі.
Помилка #ССЫЛ! - з’являється, якщо ссилка на клітинку вказана невірно.
Для виправлення будь якої з помилок Сервисà Зависимости àИсточник ошибки.
Питання для самоперевірки
1. Як відредагувати дане у клітинці?
2. Як вставити стовпець у таблицю?
3. Як заповнити стовпець арифметичною прогресією?
4. Як вилучити рядок з таблиці?
5. Як вставити сторінку у книгу?
6. Як очистит весь стовпець?
7. Що таке список, як створити свй власний?
8. Як скопіювати формулу?
9. Які є способи заповнення рядка числовою послідовністю?
10. Де можно знайти, як виправити помилки?
Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 2732;