Особливості міжнародної торгівлі послугами
Послуги – це зміна в положенні інституціональної одиниці, що відбулося в результаті дій і на основі взаємної згоди з іншою інституціональною одиницею.
Причини росту сфери послуг:
- досягнення високого ступеня зрілості економіки й високого рівня життя населення в промислово розвинених країнах;
- утворення нових видів діяльності й, насамперед, у сфері послуг у результаті поглиблення МРТ.
На відміну від товарів, послуги являють собою споживчу вартість, що переважно не приймає упредметненої форми. У зв'язку із цим послуги, на відміну від товарів, у значній своїй частині невловимі, не видимі, не піддаються зберіганню.
Послуги діляться на:
• факторні послуги(factor services) – платежі, що виникають у зв'язку з міжнародним рухом факторів виробництва, насамперед капіталу й робочої чинності (доходи на інвестиції, роялті й ліцензійні платежі, зарплата, виплачена нерезидентам);
• нефакторні послуги(non-factor services) – інші види послуг (транспорт, подорожі та інші нефінансові послуги).
Надання послуг у більшості випадків відбувається одночасно із продажем товару або здійсненням інвестицій у ту або іншу країну. Тому у відповідності зі способами доставки послуг споживачеві послуги діляться на:
• услуги пов'язані з інвестиціями(investment-related services), – банківські, готельні й професійні послуги;
• услуги пов'язані з торгівлею(trade-related services), – транспорт, страхування;
• услуги пов'язані одночасно з інвестиціями та торгівлею(trade-andinvestment related services), – зв'язок, будівництво, комп'ютерні й інформаційні послуги, особисті, культурні й рекреаційні послуги.
Існує корисний з аналітичної точки зору розподіл міжнародних угод з послугами залежно від характеру поведінки продавця й покупця послуг.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 595;