Екологічні проблеми атомної енергетики

Частка вироблення електроенергії на АЕС в даний час в світі досягла 17% при сумарних встановлених потужностях близько 340 тис.мвт (ел). Повна заміна «вогневих» електростанцій на АЕС, на рівні сучасного енергоспоживання дозволила б скоротити витрачання кисню на всій планеті більш ніж на 2 млрд. тонн на рік і органічного палива не менше ніж на 1-1,5 млрд. тонн на рік. При цьому скоротилися б викиди продуктів згоряння, в тому числі: вуглекислого газу не менше ніж на 3 млрд. тонн на рік, окислів сірки, азоту та неуловленних аерозольних частинок кілька млн. тонн на рік.

І навіть в цьому випадку загальна кількість скидів зазначеного типу знизилося б тільки на 20% від тієї кількості, яка в даний час виробляють сумарно всі генеруючі «вогневі» установки, в основному виробляють промислове тепло для традиційних галузевих виробництв.

На першому плані стоять заходи щодо гарантування безпеки навколишнього середовища та населення, проблема поховання високорадіоактивних відходів, проблеми роботи АЕС в енергосистемах і багато інших. Системи забезпечення безпеки АЕС постійно розвиваються і вдосконалюються. Але незважаючи на це, атомна енергетика повністю екологічно безпечною вважатися не може.

Проблема 1. Радіоактивні відходи

Проблема 2. Проблема витоку радіації

Проблема 3. Ядерна зброя

Проблема 4. Забруднення довкілля

Проблема 5. Необхідність створення санітарної зони та зони спостереження (до 30 км).

Проблема 6. „Людський” фактор

Концептуальна схема функціонування динамічної системи «АЕС – навколишнє природне середовище» (стрілки вказують напрямки зв'язків між підсистемами)

 

Атомні електростанції викидають набагато менше парникових газів, ніж теплові станції, які працюють на вугіллі, мазуті чи газі. Враховуючи повний цикл, включаючи виробництво ядерного палива, на одну вироблену кВт/годину атомна станція викидає тільки у 2,5-5 разів меньше СО2 ніж станція що працює на природному газі. Більш того, при комбінованому виробництві тепла та електрики з природного газу за існуючими технологіями, отримують викиди СО2 меньші ніж на атомній станції.

АЕС та їхня інфраструктура виступають в якості джерел потенційного впливу на довкілля:

— джерело радіаційного впливу

— джерело нерадіаційного впливу (хімічного та фізичного)

— джерело опосередкованого впливу

 

- радіаційний вплив:

1. свіже паливо (природна радіоактивність, не шкідлива для людей, які безпосередньо не стикаються з ним)

2. відпрацьоване паливо

3. радіоактивні відходи

4. поширення утворених в реакторі радіонуклідів з аерозольними викидами (“через трубу”), з рідкими і твердими РАВ

5. вплив на персонал та населення

- нерадіаційний вплив:

1. фізичний

2. хімічний

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 2917;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.