Годівля страусів

Страус – унікальний травоїдний птах. Він, як і будь-яка інша тварина, для своєї життєдіяльності повинен отримувати певну кількість поживних речовин та енергії шляхом поїдання різноманітних кормів. Травному тракту страуса притаманна подовжена задня частина кишківника (особливо сліпа кишка), що сприяє кращому перетравленню рослинного корму.

Страусята після появи на світ, перші 7–10 днів можуть харчуватися залишковим жовтком, тому упродовж 2–3 днів їх зазвичай не годують, але водою забезпечують у достатній кількості.

З 4–5-денного віку страусенятам починають згодовувати люцерну, нарізану шматочками довжиною близько 1 см та змішану з комбікормом, який містить 20–25 % протеїну. Такий раціон називається стартовим. У перший тиждень життя страусенятам необхідно згодовувати гравій розміром 3 мм, або яєчну шкаралупу.

При годівлі страусів необхідно пам’ятати, що за нестачі клітковини в раціоні, у них порушується розвиток мікрофлори кишківника. Щоб запобігти цьому до раціону страусів необхідно включати люцерну або конюшину.

Впродовж перших трьох, чотирьох тижнів життя у годівлі страусів доцільно застосовувати стартовий раціон, який містить 21–24 % протеїну та 6–8 % клітковини, поступово замінюючи його основним – 17–18 % протеїну та 12 % клітковини. Добова потреба страусенят у період росту в кормі становить 3–4 % від його живої маси.

Відгодівлю страусів розпочинають з 6-тижневого віку і закінчують до 40-го тижня, поділяючи цей час на 2 періоди. Упродовж першого (6–15 тижнів) – птиця харчується комбікормами-концентратами і зеленою масою. Протягом другого періоду відгодівлі (15–40 тижнів) страусів годують мішанкою із зерна, сіна, силосу, кукурудзи та комбікорму.

У віці 6–8 тижнів страусів переводять на низько протеїновий (16–18 %) корм, який згодовують до 13–17-тижневого віку.

Розмір гранул комбікормів для особин до 3-місячного віку повинен становити не менше 2,5 мм, старше – 3–4 мм.

До складу кормосумішей мають входити як рослинні корми (кукурудза, ячмінь, овес, пшениця, сорго, горох, нут), так і тваринного походження (м’ясо-кісткове і рибне борошно, сир, сироватка, перегін), а також комплекс вітамінів та мінеральних речовин.

В їх годівлі розрізняють продуктивний та непродуктивний періоди. Перед початком сезону розмноження (за 4 тижні) дорослі самці можуть споживати від 1 до 2,5 кг концентратів за добу.

У період розмноження (грудень–січень) племінній птиці додатково згодовують близько 1 кг гранульованих комбікормів. Упродовж наступних декількох тижнів їх кількість збільшують до 2–3 кг, згодовуючи у суміші із подрібненим люцерновим сіном, або трав’яною мукою.

Потреба в поживних речовинах у самок та самців у період яйцекладки різна. Самкам необхідно більше кальцію, а для самців його надлишок негативно впливає на обмін речовин та сперматогенез. Тому в період розмноження самців і самок утримують та годують окремо, пускаючи самців у загін до самок на декілька годин, через день.

Годують страусів двічі на добу в один і той же час, свіже приготовленими кормосумішами.

Основними компонентами раціонів страусів є подрібнене зерно кукурудзи, проса, пшениці, соєві макуха і шрот, рибне борошно, гідролізні дріжджі, сіно та борошно з люцерни, а влітку – свіжа кропива. Задовільним кормом вважають зелену масу кукурудзи.

Страусам можна згодовувати капусту, гарбузи, кабачки, кавуни, моркву, варену картоплю.

Незбиране молоко в годівлі страусів не застосовують. Натомість, згодовують збиране молоко, простоквашу, сир та сироватку. У невеликих кількостях страусам можна згодовувати нехарчову варену рибу.

До складу раціону як мінеральну добавку вводять карбонат кальцію, моно- і дикальційфосфат, кухонну сіль та премікс.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1897;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.