Класифікація галантерейних виробів.
Товари текстильної галантереїкласифікують за різними ознаками:
- способом виробництва (ткані, пошиті, кручені, плетені, в'язані);
- призначенням (для скріплення деталей, оздоблення особистих речей, оздоблення інтер'єра, для захисту від зовнішнього середовища, для господарських потреб, для в'язання речей);
- видами;
- статевовіковою ознакою (поділяють асортимент швейної галантереї, парасолів);
- оздобленням тощо.
Текстильна галантерея
До текстильної галантереївідносять вироби, виготовлені з ниток і тканин різними способами - крутінням, плетивом, ткацтвом, в'язанням, розписом, друком і т. д. Текстильну галантерею поділяють на ткацьку, плетену і в'язані вироби, гардинно-тюлеві і мереживні вироби, швейну галантерею, нитки і парасолі.
Асортимент ткацьких, плетених і в'язанихвиробів: стрічки, шнури і тасьма, парасолі, бахрома й ін.
Нитки
Нитки- гнучкі протяжні і міцні тіла необмеженої довжини, які використовують для виготовлення виробів.
Пряжа- це нитки, одержані в процесі прядіння з натуральних і хімічних волокон, з'єднаних скручуванням або склеюванням. За способом виробництва нитки поділяють на прядені та непрядені. Прядені - пряжа, швейні нитки. Непрядені - натуральний шовк, штучні та синтетичні нитки.
Нитки за призначенням поділяють на швейні, в'язальні (ірис, гарус та ін.), вишивальні (муліне) і штопальні. За вихідною сировиною вони бувають бавовняні, лляні, з натурального шовку, віскозні, капронові, лавсанові, вовняні, змішані, меланжеві тощо.
Асортимент ниток різний за числом складань, товщиною, обробкою, видом намотування. Швейні нитки за товщиною бувають з 10-го по 120-й номер. За обробкою - суворі, вибілені, фарбовані, матові, глянсові. Випускають нитки на катушках, патронах, бобінах, мотках .
Вишивальні нитки - муліне - виготовляють з бавовняної мерсеризованої пряжі в 12 складань. У продаж надходять у мотках. В'язальні і штопальні нитки відрізняються зниженою круткою.
Гардинно-тюлеві та мереживні вироби.Асортимент гардинно-тюлевих і мереживних виробів- це тюль, гардинні полотна, мережива, мереживні полотна, штучні вироби.
Гардинно-тюлеві вироби. Терміни і асортимент.Гардинове полотно - в'язане або ткане текстильне полотно ажурної структури, що використовується для оформлення вікон житлових і громадських приміщень. Вироби гардинно-тюлеві - поштучні вироби із гардинного полотна, що використовуються як занавіски, накидки, покривала. Мереживо - ажурна текстильна структура з візерунком, одержане в'язанням чи плетінням ручним або машинним способом. Мереживне полотно - полотно з періодично повторюваним мереживом рельєфним малюнком, виготовлене машинним способом. Гіпюр - мереживне полотно зопуклим візерунковим малюнком. Мереживо басонне - мереживна стрічка, зроблена плетільною машиною, оснащеною пристроєм, який править рухом веретен. Полотно вишите - текстильне полотно з машиною вишивкою по всьому полю. До композиції малюнка можуть входити обмежені дірочки. Шитво - розрізане на смуги текстильне полотно з машиною вишивкою та обмеженими дірками, які входять до композиції малюнка.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1076;