Особенности ОС Linux

Говорячи про систему Lіnux можна виділити ядро, shell, файлову структуру й утиліти. Ядро -і серце системи. Воно містить програми, що безпосередньо керують апаратними засобами комп'ютера. Shell- це текстовий інтерфейс користувача. Він приймає команди від користувача і передає їх ядру для виконання. Shell можна набудовувати відповідно до конкретних потреб користувача. У ньому є навіть своя мова програмування, якому можна використовувати для написання так званих скриптов. Стандартні для системи Lіnux програми (команди) часто називають утилітами.

Файлова структура являє собою дерево каталогів, у яких розміщаються файли. Максимальна довжина імені файлу в Lіnux 256 символів. Як правило, в ім'я файлу не повинні входити символи /, ?, *, а саме ім'я не повинне починатися з крапки.

Людину, що має право працювати в системі, прийнято називати користувачем, а програми, що запускаються їм, -і процесами. Для того щоб стати користувачем, необхідно зареєструватися в системного адміністратора, що повідомить вам ваше вхідне ім'я (logіn), і допоможе установити пароль (password). У деяких великих системах практикується генерація паролів для підвищення безпеки роботи в системі.

Для того щоб система могла довідатися, хто саме намагається одержати доступ до неї, користувач уводить своє ім'я (logіn) при вході в систему. А для того, щоб інша людина не могла скористатися чужим ім'ям для входу, уводиться секретна комбінація символів, називана паролем (password). При введенні пароль не відображається на екрані.

Пароль у системі Lіnux повинний бути досить довгим (не менш 6 символів) і складним, залишаючись при цьому легенею для запам'ятовування. У його склад повинні входити хоча б 4 букви і він не повинний включати розповсюджених англійських слів.

Обов'язково завершуйте сеанс роботи, якщо ви відходите від комп'ютера на значний час, тому що інакше інший користувач може від вашого імені виконати будь-як дії ( чивидалити змінити файли, зашкодити ваші настроювання і т.п. ).

При роботі в графічній оболонці KDE, для завершення сеансу роботи варто натиснути на значок на панелі KDE ( у KDE2) чи в головному меню KDE ( щоспливає при натисканні на кнопку з буквою До на панелі додатків) вибрати рядок Вийти.

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 568;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.