Стимулятори ЦНС

Даний тип препаратів можна поділити на дві групи:

1. Психостимулятори – препарати, які активують психічну і фізичну діяльність організму, мають стимулюючу дію на функції мозку, викликають ефект ейфорії, фізичного і психічного благополуччя.

2. Аналептики – препарати, які збуджують центри продовгуватого мозку – судинний і дихальний. Ці препарати використовують для загального стимулювання організму (при інфекціях), пригніченні дихання, послабленні судинного тонусу.

Психостимулятори – хімічно неоднорідна група лікарських засобів, в якій окремо від чисельних похідних амфетаміну стоїть кофеїн і похідні дифенілметану.

Кофеїн

Кофеїн – алкалоїд пуринового ряду, який має сильну збуджуючу дію на ЦНС.

Важливу роль в стимулюванні ЦНС кофеїном відіграє його здатність взаємодіяти з пуриновими і аденозиновими рецепторами мозку, проте тривала дія кофеіну призводить до виникнення нових аденазінових рецепторів, тому ефект кофеїну зменшується.

Інші представники стимуляторів, які підвищують ритм серця, звужують периферичні судини, розслаблюють мускулатуру бронхів, але викликають звикання і наркотичну залежність – це препарати амфетамінового ряду:

Амфетамін

Похідні дифенілметану (піпрадол), хоча й близькі за механізмом дії до амфетаміну, мають ряд переваг – при їх застосуванні відсутні деякі периферичні ефекти, гіпертензія.

Піпрадол

Крім вищезгаданих, у практиці знайшли застосування стимулятори ЦНС – похідні інших структур. Наприклад, камфора, кордиамін, лобелін, цитизін, анабазин.

Камфора Кордиамін

Лобелін Цитизін

Анабазина гідрохлорид
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 899;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.