Роторно – поршневі насоси

Подача одноциліндрових поршневих насосів, як було сказано раніше характеризуються нерівномірністю. Для більш рівномірної подачі рідини використовують багатоциліндрові поршневі насоси, циліндри яких розташовані в одному блоці. Витискування рідини в багатоциліндрових машинах відбувається послідовно кількома поршнями.

Багатоциліндрові поршневі насоси мають назву роторно-поршневі. В залежності від способу приведення поршнів до руху розрізняють обертові і з нерухомим блоком роторно-поршневі насоси. Циліндри в блоці можуть бути розташовані радіально або аксіально по відношенню до осі блока. Якщо циліндри в блоці розташовані радіально, то такі насоси мають назву роторно-поршневі, при аксіальному розташуванні циліндрів в блоці насоси називають аксіально-поршневі (рис. 62).

Характерною особливістю роторно-поршневих насоси є те, що в них відсутні всмоктувальні і нагнітальні клапани, тому ці насоси можна використовувати при великих числах обертів.

 

 

Рис. 62. Аксіально-поршневий насос.

 

Роторно-аксіально-поршневий насос - гідравлічна машина, в якій робочі камери обертаються відносно осі ротора, а осі поршнів або плунжерів паралельні осі обертання або становлять з нею кут менше 45°. Насоси з аксіальним або близьким до аксіального розташуванням циліндрів є найбільш розповсюдженими в гідравлічних системах (гідро­приводах). За кількістю різновидів конструктивного виконання ці насоси в багато разів перевершують інші типи гідромашин.

Аксіально-поршневі насоси мають найкращі з усіх типів гідромашин компоновочні й вагові характеристики, відрізняються компактністю, високим к.к.д., порівняно малою інерційністю, придатні для роботи при високих частотах обертання і тиску, а також прості за конструкцією.

Найбільше розповсюджені параметри аксіально-поршневих насосів: кількість циліндрів 7–9; діаметри циліндрів від 10 до 50 мм; робочі об’єми машин від 5 до 1000 см3; максимальний кут між осями циліндрового блока и похилої шайби дорівнює 20°; частота обертання насосів середньої потужності складає 1000 - 2000 об./хв. Насоси з аксіальним розташуванням цилінд­рів застосовуються при тисках 21-35 МПа і рідше при - більш високих тисках.

Насоси цих типів мають високий об’ємний к.к.д., який при опти­мальних режимах роботи складає значений 0,97-0,98.

Теоретична продуктивність аксіально – поршневих гідромашин розраховується за рівнянням

 

, (3.48)

 

де q і n – робочий об’єм і частота обертання валу насосу;

h, f і z – максимальний хід, площа поршня і число обертів.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 721;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.